Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні заявив мер Одеси Геннадій Труханов під час брифінгу на пляжі «Дельфін», біля якого перебуває аварійне судно.
«Сьогодні з'явився характерний запах. За нашими даними, в танкері залишилося пальне... Виходячи з того, що судно - в рухомому середовищі, вилилось пальне», - сказав Труханов.
Він заявив, що керівництво міста неодноразово зверталася в різні інстанції, включаючи Кабінет міністрів України, з наполегливим проханням прибрати аварійне судно з узбережжя.
Мер акцентував, що раніше озвучувались, зокрема й власником танкера, граничні дати, відповідно до яких демонтаж або буксирування буде завершено.
Місцева влада сподівалася, що це станеться до початку курортного сезону, але відповідні звернення, як заявив мер, не були розглянуті належним чином.
«Ніхто не хоче брати на себе відповідальність... Я не бачу вирішення цього питання», - акцентував Труханов.
Він назвав те, що відбувається навколо судна, неподобством і нездатністю столичної влади розв’язати проблему.
«Знаю, що до Одеси на відпочинок з Києва збираються приїхати багато чиновників, оскільки відпочивати в звичних місцях за кордоном зараз не можуть... Пропоную поставити ось тут (на пляжі «Дельфін» - УНІАН) тапчани. Ми забезпечимо їм елітний відпочинок - навколо цієї «краси» і запахів... Приїжджайте до Одеси, панове міністри!», - наголосив мер, уточнивши, що публічно запрошує до міста профільних чиновників зі столиці.
За словами Труханова, сьогодні місцеві фахівці провели огляд акваторії пляжу, виставлено додаткові бонові огородження, і пляж «Дельфін», швидше за все, буде закритий.
За словами голови комісії з питань екології та надзвичайних ситуацій Одеської міської ради Олександра Іваницького, до комісії надійшло повідомлення про те, що поруч з «Делфі» з'явився різкий запах. Сьогодні на місце прибули співробітники муніципальної екологічної лабораторії та регіональної екологічної комісії, які відібрали проби морської води і повітря.
«Працівниками Державтоінспекції зафіксовано перевищення гранично-допустимих концентрацій шкідливих речовин. Зокрема, вуглеводню», - заявив Іваницький.
Він не зміг уточнити, наскільки конкретно і на якій площі перевищені допустимі норми, бо це належить з'ясувати фахівцям.
Депутат сподівається, що місцевій владі вдасться прискорити демонтаж танкера через судові інстанції.
«Капітан Одеського порту стверджує, що, згідно з міжнародним морським правом, упродовж року без згоди власника не можна самовільно проводити демонтаж», - пояснив Іваницький.
Як повідомляв УНІАН, в листопаді 2019 року в Чорному морі біля Одеси зазнав аварії танкер «Делфі» (Delfi) з трьома українцями на борту. Через шторм його віднесло до пляжу «Дельфін» в Одесі. Водолази евакуювали трьох членів екіпажу. В результаті аварії танкера було забруднено узбережжя.
Також з'ясувалося, що у танкера були проблеми з судновими документами. Як одна з версій обговорювалась можливість його участі в незаконній дозаправці суден. Але Держприкордонслужба даний факт не підтвердила.
У лютому 2020 року прокуратура повідомила капітану танкера про підозру за ч.1 ст.276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту) КК України.
За версією слідства, зокрема, він проігнорував попередження про шторм і відмовився від запропонованої допомоги, чим поставив під загрозу життя членів екіпажу і безпеку в акваторії Одеського морського порту. Це призвело до аварії. Надалі судно почало дрейфувати і потрапило на мілину в акваторії порту.
Судновласник пообіцяв прибрати «Делфі» з пляжу «Дельфін» до 31 березня. Зокрема, танкер планували розрізати на частини або відбуксирувати його. Однак судно так і не прибрали з узбережжя в обіцяний термін через карантин у зв'язку з розповсюдженням COVID-19.