Коаліція РПР закликає народних депутатів не допустити приховування статків посадовців через їхніх дітей
Коаліція РПР закликає народних депутатів не допустити приховування статків посадовців через їхніх дітей

Коаліція РПР закликає народних депутатів не допустити приховування статків посадовців через їхніх дітей

Йдеться про законопроєкт №3355-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб'єктів, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства».

У своїй заяві Коаліція «Реанімаційного пакету реформ» пояснює, що нинішня норма закону «Про запобігання корупції» щодо декларування майна та доходів посадовців і членів їхніх сімей дозволяє виявляти факти їх незаконного збагачення.

Якщо ж Верховна Рада ухвалить законопроєкт №3355-1, то дозволить виключити з числа членів сім’ї суб’єкта декларування дітей, які з ним не проживають.

«Тобто посадовці отримують можливість, зареєструвавши дитину за іншою адресою проживання, надалі не вказувати в своїх деклараціях придбання квартир, будинків, автомобілів та інших коштовних речей цією дитиною — і в такий спосіб приховувати власне майно.

Діти ж не будуть зобов’язані доводити походження коштів, якщо вони не є суб’єктами декларування, – пояснює Коаліція РПР.

– Таким чином, публічні службовці отримують широкі можливості для приховування своїх статків, а система електронного декларування, яка є одним із найбільш надійних механізмів стримування розвитку корупції, підривається».

Також, на думку представників РПР, законопроект №3355-1 необґрунтовано звільняє від декларування й інших осіб, які мають реальну можливість використовувати своє становище з корупційною метою:.

заступників керівника Офісу, радників, помічників та уповноважених Президента України, які виконують свої обов’язки на громадських засадах;.

помічників суддів Конституційного Суду.

Проєкт закону №3355-1 уже ухвалений за основу 13 травня.

Його розгляд продовжує профільний Комітет з антикорупційної політики.

Саме до нього з рекомендаціями відхилити зміни і звертаються експерти Коаліції «Реанімаційного пакету реформ».

А нардепів експерти закликають не підтримувати рішення в цілому.

Сайт Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики повідомляє, що наступне засідання заплановане на 1 червня.

Теги за темою
Верховна Рада Новини Законопроект Інфопростір Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader