У Львівській області місцева парафія Православної церкви України (ПЦУ) планує збудувати каплицю на найвищій горі Пікуй та зробити вершину осередком паломництва. Три роки тому там уже встановили невелику скульптуру Ісуса Христа.
Натомість науковці уже скерували звернення до Турківської районної ради щодо недопущення реалізації будівництва каплиці. Про це повідомляє Zaxid.net.
Гора Пікуй має висоту 1408 метрів. Вона є найвищою вершиною у Львівській області. Гора розташована на межі Львівської і Закарпатської областей і є найвищою точкою Вододільного хребта українських Карпат. На вершині Пікуя розташовані стовп-обеліск, два хрести, а також у 2017 році тут встановили статую Ісуса Христа.
Про ідею спорудження каплиці на горі Пікуй заявив парох релігійної громади ПЦУ у селі Верхнє Гусине Турківського району, що розташоване біля підніжжя Пікуя, отець Іван Гайванович. Про цей намір церкви священник повідомив у відео-інтерв’ю ще 30 березня.
За його словами, ідея церкви полягає в тому, щоб збудувати під вершиною гори Пікуй каплицю і здійснювати на вершину паломницькі походи.
Будувати каплицю планують із каменю, який візьмуть зі схилів гори Пікуй, адже довезти будматеріали на гору вкрай важко.
Мешканці села підтримують плани щодо будівництва каплички на Пікую. Про це розповів сільський голова села Верхнє Гусине з населенням менше 700 осіб Іван Ільницький.
"На славетній горі Пікуй три роки тому поставили статую Ісуса Христа, бо перед тим поставили закарпатці вінок уквітчаний кольорами угорського прапора. На старому перевалі поставили угорці з каміння велику зірку. Потім там відкопали могили наших борців за Україну. І десь ідуть бесіди такі, що якщо ми тут нічого не зробимо, то зроблять мадяри. Поки що ніхто нічого не робив, але бесіди такі йдуть, щоб поставити [капличку]", – розповів сільський голова.
Своєю чергою, голова Турківської РДА Віталій Баб’як заявив, що нічого не знає про проект будівництва каплички на горі Пікуй. Він зазначив, що жодних документів щодо такого будівництва не видавав і не отримував.
Тим часом наукова спільнота уже відреагувала на ініціативу церкви щодо будівництва каплиці на Пікую. Це будівництво може негативно вплинути на рідкісні види рослин і ті, що зникають, які збереглися на вершині гори. Про це розповіла провідна наукова співробітниця Інституту екології Карпат НАН України Оксана Марискевич.
Науковці також негативно відреагували на пропозицію збудувати каплицю з каміння, яке розташоване на вершині гори.
Інститут екології Карпат НАН України 10 червня надіслав звернення до Турківської районної ради щодо недопущення будівництва каплиці на горі Пікуй.
Нагадаємо, що у захисних костюмах, рукавичках та масках: у такому вбранні важко одразу розпізнати священників, служба яких відновилася разом з послаблення карантину в Україні.
Відео Церква на карантині: як відбуватимуться служіння в час пандемії
Від 7 квітня святкові богослужіння відбуватимуться лише онлайн, бо за умовами карантину – масові та релігійні заходи заборонені. Про служіння на Благовіщення онлайн нам розкажуть Карл Волкогон та священник Георгій Коваленко. Більше про коронавірус в Україні