Голову Херсонської облради Мангера не доставили в суд, де йому мали обрати запобіжний захід
Голову Херсонської облради Мангера не доставили в суд, де йому мали обрати запобіжний захід

Голову Херсонської облради Мангера не доставили в суд, де йому мали обрати запобіжний захід

Голову Херсонської облради Владислава Мангера не змогли доставити до Печерського районного суду Києва. Там йому повинні були обрати запобіжний захід. Мангер є підозрюваним у справі нападу та вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Мангера не доставили до суду в Києві, адже він госпіталізований у Херсоні. У нього проблеми з серцем. Про це в коментарі "Інтерфакс-Україна" заявив адвокат Мангера Дмитро Ільченко.

За його словами, співробітники поліції і прокуратури приїжджали до лікарні, де проходить лікування Мангер, щоб забезпечити примусову доставку підозрюваного в суд.

Також Ільченко додав, що, за словами лікарів, Мангер зможе прибути в суд орієнтовно через тиждень.

Варто відзначити, що Мангера госпіталізували в "Херсонський обласний кардіодиспансер", який є комунальним закладом Херсонської обласної ради, якою і керує Мангер. Тож активісти неодноразово заявляли, що Мангер може тиснути на керівництво лікарні, щоб там переховуватися. Його адвокат заявив, що правоохоронці приїжджали до лікарні з цього приводу.

Мангера мали доставити на суд в Київ, де йому мали обрати запобіжний захід, ще 12 червня. Однак він тоді не з'явився в суді. Адвокат не зміг пояснити причину відсутності. Тож суд дав дозвіл на його примусове доставлення в суд в понеділок, 15 червня. 

Завершення розслідування у справі Гандзюк: що відомо

  • 31 липня 2018 року невідомі напали на громадську активістку та працівницю виконкому Херсонської міської ради Катерину Гандзюк. Її облили сірчаною кислотою. Жінка зазнала 40% опіків тіла та потрапила до лікарні. Медики кілька місяців рятували Гандзюк, провели низку операцій, проте 4 листопада 2018 року активістка померла в лікарні.
  • Напад здійснили п'ятеро осіб – Сергій Торбін, В’ячеслав Вишневський, Микита Грабчук, Володимир Васянович та Віктор Горбунов. У червні 2019 року їх було визнано винними в умисному нанесенні важких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть. Вони отримали від 3 до 6,5 років. Найбільше отримав Торбін. Шість років проведе за ґратами і Грабчук, який, власне, і облив кислотою Гандзюк.
  • Однак вони були виконавцями. Тож розслідування щодо нападу продовжилося, адже треба було встановити замовників та організаторів.
  • Олексій Левін за цей час встиг втекти закордон. 24 січня 2020 року Левіна було затримано в Болгарії. Варто відзначити, що закордоном він змінив зовнішність. 16 березня його передали українським правоохоронцям і досудове розслідування було поновлено. Та варто відзначити, що Левін не погодився на співпрацю зі слідством та відмовляється свідчити у суді по цій справі. 25 травня суд залишив підозрюваного Олексія Левіна під вартою до липня.
  • 27 квітня 2020 року СБУ та Генпрокуратура повідомила, що завершила досудове розслідування у справі про вбивство Катерини Гандзюк. Висунули підозри ймовірним організаторам та замовникам нападу – Олексію Левіну та Владиславу Мангеру.
  • Колишньому народному депутату та ексголові Херсонської ОДА Андрію Гордєєву та колишньому заступнику голови Херсонської ОДА Євгену Рищуку, які теж могли бути причетні до цієї справи, підозри не оголошували.
Теги за темою
Новини України Новини політики Ігор Саджениця
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader