Гроші витратили, а оформлювати платежі можна роками: в УЦОЯО назвали проблеми з повернення коштів за пробне ЗНО
Гроші витратили, а оформлювати платежі можна роками: в УЦОЯО назвали проблеми з повернення коштів за пробне ЗНО

Гроші витратили, а оформлювати платежі можна роками: в УЦОЯО назвали проблеми з повернення коштів за пробне ЗНО

Учасники пробного ЗНО сплатили за це державі понад 53 млн грн, але близько 27 млн грн вже витратили на підготовку пробного тестування.

Про розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, передає Укрінформ.

Вона пояснила, що частина коштів залишися, адже до тестування не залучали інструкторів, чергових, старших інструкторів. Ця сума зараз складає приблизно 26 млн грн.

Вакуленко також пояснила, на що витратили решту грошей. "Це розроблення тестових завдань, макетування, тиражування тестових зошитів, підготовка та відправка. Це підготовка файлів, текстів для завдань частини розуміння мови на слух для тестування з іноземної мови. Це створення перекладів тестів мовами національних меншин, це інформування учасників про перебіг реєстрації, створення сервісів для реєстрації, отримання результатів. Це оплата праці залучених працівників до проведення пробного незалежного оцінювання. А також інші види робіт”, - зазначила заступниця директора УЦОЯО.

Вона наголосила, що зараз Центр зіткнувся з проблемою повернення коштів за пробне ЗНО - одразу через низку факторів.

“Наразі наявні порядки (повернення коштів — ред.) передбачають, що кожна виплата повертається індивідуальним платежем, у нас немає автоматичної системи повернення коштів. Кожен учасник має подати заяву на повернення коштів. Бухгалтер на кожного учасника мусить зробити окреме платіжне доручення, вручну ввести в систему. Якщо ми говоримо про регіональні центри, то в регіональних центрах працює по 1-2 бухгалтери, відповідно ми порахували середню тривалість оформлення такого ручного платежу, і розуміємо, що в середньому один регіональний центр міг би обробляти такі платежі близько трьох років, тому що у нас велика кількість зареєстрованих учасників в регіонах і кожен платіж оформлювався би окремо”, - розповіла Вакуленко.

Ще одна проблема полягає в тому, що у більшості учасників ЗНО немає банківських карт і відповідно платіжних реквізитів, а оплати здійснювалися через банківські структури, і тепер кошти мають бути перераховані батькам учасника пробного ЗНО, або його опікунам чи піклувальникам.

“Це складний з точки зору реалізації механізм. Ми просимо, щоб банківські структури, які мають на це відповідних співробітників, отримали від нас кошти, які ми не використали, отримали від держави компенсацію і змогли це здійснити централізовано”, - сказала Вакуленко.

Вона додала, що поки не визначено, з яких видатків будуть повертати ті кошти за пробне ЗНО, які УЦОЯО вже використав, але попередньо механізм повернення коштів передбачав, що вони будуть йти з фонду боротьби з COVID-19.

Тим часом у Мінфіні кажуть, що придумали, як повернути гроші.

Нагадаємо, через спалах коронавірусу в Україні пробне ЗНО відбулося онлайн. Пробне тестування з української мови та літератури було заплановано на 15 червня, з інших предметів – 17 червня. 

Водночас державну підсумкову атестацію у формі ЗНО можуть не проходити випускники, які не планують цього року вступати до вищих навчальних закладів.

Джерело матеріала
loader
loader