Росія разом з Венесуелою, Іраном і Кубою порушили так звану процедуру умовчання під час ухвалення ініціативи про запровадження тимчасових положень про дистанційне голосування Генасамблеї ООН у період пандемії.
Позицію України з цього приводу прокоментував постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, пише «Укрінформ».
«Україна стурбована тим, що сьогодні не вдалося схвалити рішення про запровадження тимчасової процедури дистанційного голосування у Генеральній Асамблеї ООН», - зауважив дипломат.
Він підкреслив, що в умовах нинішньої надзвичайної ситуації та пандемії «найбільш демократичний головний орган ООН – Генасамблея, залишається обмежениму виконанні покладених на нього повноважень згідно зі Статутом ООН».
Наступного тижня ООН відзначатиме річницю ухвалення своєї Хартії.
У цьому зв'язку постійний представник України підкреслив, що положення основоположного документа «не лише ігноруються, а й грубо порушуються одним постійним членом Ради Безпеки».
Як зауважив Кислиця, сьогоднішні дії РФ довели, що пагубна практика їхніх маніпуляцій положеннями Статуту ООН та обмеження дієздатності органів ООН була застосована й до Генеральної Асамблеї.
А цей орган покликаний збалансувати повноваження Радбезу та вирішувати у демократичний спосіб будь-які питання, які розглядаються в ООН, у тому числі у сфері підтримання міжнародного миру й безпеки.
«Україна разом з нашими партнерами та іншими прогресивними членами Організації докладатиме зусиль з метою поновлення повноцінної діяльності Генеральної Асамблеї у часи, коли міжнародне співтовариство очікує від неї рішучих та практичних кроків з протидії пандемії, а також розв’язання інших проблем, які лише загострилися під час Covid-19», - підкреслив постійний представник України при ООН.
До слова, Україна поінформувала генсека ООН про ігнорування Росією міжнародного права, продовження насильницької паспортизації та інших репресій проти жителів тимчасово окупованого Криму та звернулася з проханням надати міжнародну оцінку протиправним діям РФ.