Центр громадського здоров'я України рекомендував на пляжах використовувати маску, якщо немає можливості дотримуватись дистанції. Про це повідомляється на сторінці ЦГЗ у Facebook.
"Якщо немає можливості дотримуватись дистанції, необхідно використовувати маску (окрім перебування у воді), надягаючи її так, щоб були покриті ніс та рот", - йдеться у повідомленні.
У разі відвідування пляжу рекомендується передусім дотримуватися фізичної дистанції в один метр.
"Лежаки, шезлонги та інші об’єкти, на яких відвідувачі пляжу можуть сидіти та або лежати також мають бути розміщені на відстані не менше метра", – наголошується в повідомленні.
Також ЦГЗ рекомендує дотримуватися правил гігієни рук, а саме: мити руки проточною водою з милом перед їжею, після відвідування туалету і після будь-яких забруднень, а також після зняття засобів індивідуального захисту. У разі якщо немає можливості помити руки, їх необхідно обробити антисептиком із вмістом спирту щонайменше 60%. Не варто брудними руками торкатися обличчя.
Відвідувачі пляжів мають дотримуватися етикету кашлю: кашляти і чхати в лікоть або одноразову паперовий хустинку, яку одразу після цього слід викинути і помити руки.
"Уважно ставтеся до того, куди викидаєте використані засоби індивідуального захисту. На їх поверхні залишаються мікроорганізми, які виділяються з повітрям, що видихається. Вони можуть бути небезпечними для інших людей, а також забруднювати навколишнє середовище", – наголошують у ЦГЗ.
Не рекомендується обмінюватися речами з іншими людьми, зокрема рушниками, захисними окулярами, іграшками та іншими. Не варто відвідувати пляжі, на яких немає доступу до туалетної кімнати, забезпеченої проточною водою, рідким милом і одноразовими рушниками.
Особам віком від 60 років, що належать до групи ризику, а також тим, у кого є ознаки респіраторного захворювання або минуло менше 14 днів із моменту контакту з випадком підтвердженого захворювання Covid-19, рекомендується повністю відмовитися від відвідування пляжів.
Як повідомлялося, у Києві дозволили купатися на пляжах після висновків Держпродспоживслужби. Цього року паспорти готовності отримали 12 пляжів та 20 зон відпочинку без купання. Які саме - можна ознайомитися зі списком тут.