КИЇВ. 24 червня. УНН. За останні три дні в Карпатах випала місячна норма опадів, в Івано-Франківській області випало близько 2,8 млрд м3, коли ліс був готовий поглинути близько 200-250 млн м3. Серед причин паводків — природні глобальні та регіональні причини. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Держлісагентства.
“Ліс може втримати певну кількість опадів, але не з такими обсягами, які ми спостерігаємо зараз в Карпатах. Давайте в цифрах — в середньому кількість опадів в Івано-Франківській області склала біля 2,8 млрд м3, а ліс максимально міг поглинути біля 200-250 млн м3. Це лише 10% від всіх опадів. Отож, ліс не може приборкати стихію гірських рік. Ліс — не дамба для запобігання паводкам та утримання такої кількості та сили води. Тому заяви, що причиною повеней є рубки — це маніпуляція та популізм”, — прокоментував Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький.
За його словами, за останні три дні у Карпатах випала місячна норма опадів. Проте, він запевняє, що в останні роки рубок відбулося менше. Загалом, за останні 5 років, обсяг заготівлі деревини в Карпатському регіоні зменшився на 20% (з 4,2 млн кбм у 2015 р. до 3,3 млн кбм у 2019 р.).
“Ми одразу ж звернулись до академічних інститутів, щоб вони дали незалежну оцінку причин паводків та ролі лісового господарства в цих причинах. Це Інститут екології Карпат, Інститут гірського лісівництва та Львівський національний лісотехнічний університет”, — додали в повідомленні.
Відтак, науковці назвали такі причини паводків:
— природні глобальні причини — циклічність коливання пониженої та підвищеної водності;
— природні регіональні причини — густота річкової сітки.
— знищення заплави річок.
Нагадаємо, за словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, наразі ситуація з паводками у Західній Україні є критичною, затоплення перевершує масштаб 2008 року.