Наразі ще зарано говорити про розміщення військових баз НАТО на території України. Це стане можливим лише після того, як наша країна отримає статус повноцінного члена НАТО.
Про розміщення баз НАТО в Україні
Про це говорити ще зарано. Таку думку висловив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
Він підкреслив, що нещодавно Україна приєдналася до Програми розширених можливостей НАТО. Це є черговим кроком зміцнення співпраці з Північноатлантичним альянсом.
Насправді, поки це тільки теорія. Поки про це говорити рано. Коли Україна отримає статус повноцінного члена НАТО, про це можна буде говорити серйозно,
– відповів Боднар на питання про розміщення баз НАТО в Україні.
Боднар нагадав, що Україна зробила запит про надання їй плану дій щодо членства в НАТО ще на Бухарестському саміті, тоді Альянс чітко сказав, що Україна і Грузія будуть членами НАТО, але рішення – за НАТО.
Україна отримала статус партнера НАТО: що це означає
- НАТО ще у 2014 році запустив так звану програму розширених можливостей. Її мета полягає у тому, щоб посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць з силами НАТО.
- Особові партнери Альянсу отримують низку переваг. До прикладу, регулярні політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань і обміну інформацією, тісніша співпраця у часи криз.
- Донедавна статус партнера мали лише 5 країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Тепер до них долучилася й Україна.
Про виведення американських військ з Німеччини
Боднар назвав рішення США про переміщення частини американського збройного контингенту з Німеччини до Польщі серйозним і позитивним для України сигналом.
Це серйозний сигнал, на який Росія вже нервово відреагувала, але для нас це позитивний сигнал, оскільки посилення військових можливостей НАТО – це позитивно впливає на безпеку України. Звичайно, ми не можемо говорити зараз про розміщення таких же військових підрозділів на території України,
– підкреслив він.
Насамкінець заступник міністра закордонних справ додав, що Україна може розраховувати на отримання плану дій щодо членства в НАТО, адже наша країна має військову здатність і підтримку населення.
Що відомо про вивід військ США з Німеччини
- Ще на початку червня Дональд Трамп дав розпорядженнявивести з Німеччини 9 500 військових. Це майже третина загального американського контингенту.
- Щоправда, Берлін нібито не отримав підтвердження цього з Вашингтона.
- Водночас Польща сподівається, що частину військ передислокують до неї.
- Військові зі США у Німеччині були частиною сил стримування СРСР у роки холодної війни, а тепер роблять аналогічну роботу щодо Росії.
- Зараз більшість американських військових у Німеччині орієнтовані не на захист території, а виконують завдання в рамках НАТО і військових операцій США у всьому світі.