"Тимчасове і незаконне явище": у МЗС розповіли, чому Україна не проситиме у РФ компенсацію за анексію Криму
"Тимчасове і незаконне явище": у МЗС розповіли, чому Україна не проситиме у РФ компенсацію за анексію Криму

"Тимчасове і незаконне явище": у МЗС розповіли, чому Україна не проситиме у РФ компенсацію за анексію Криму

Україна не буде наполягати на компенсації за анексію Криму Росією, оскільки це зашкодить стратегії, на якій наполягає Київ. Йдеться про незаконну окупаціюпівострова.

Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час інтерв'ю виданню "Крим.Реалії".

"А ви хочете, щоб ми визнали незаконну окупацію, попросили собі компенсацію за це? Чи як? Типу – заплатите гроші і все буде нормально? Ні! Стратегія абсолютно інша. Ми так і говоримо, що відбувається тимчасова незаконна окупація. Наголошуючи, що це тимчасове явище, воно незаконне, і що це – окупація за міжнародним правом. Це стартова позиція, з якою ми працюємо над тим, щоб зрештою ця окупація припинилася", – висловився Кулеба.

Очільник МЗС наголосив, що, українські компанії мають право позиватися до РФ з вимогою відшкодування збитків через незаконну окупацію території. Однак "дуже важливо, щоб у судових процесах жодним чином не визнавалася юрисдикція Російської Федерації в ширшому статусі, ніж статус держави-окупанта".

"Але наше ключове завдання, моє ключове завдання, як представника МЗС, це тримати ось цю рамку – тимчасова незаконна окупація", – пояснив міністр закордонних справ.

Нагадаємо, постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич повідомив про розробку стратегією з деокупації та реінтеграції АР Кримта м. Севастополя. Кориневич зазначає, що значним важелем тиску на державу-окупанта є відновлення постачання води на півострів лише за умови деокупації.  

Відео Санкції ЄС, які запровадили через анексію Криму, продовжать ще на рік

Санкції ЄС, які запровадили через анексію Криму, продовжать ще на рік. Таке рішення 10 червня мають ухвалити посли ЄС. Йдеться про заборону на імпорт будь-яких товарів з анексованого півострова, заборону на інвестиції та експорт товарів і технологій зі сфери транспорту, енергетики та телекомунікацій.  

Санкції ЄС, які запровадили через анексію Криму, продовжать ще на рік
Джерело матеріала
loader
loader