Ультиматумів не ставили, процес не буксували: Кремль про переговори у Берліні
Ультиматумів не ставили, процес не буксували: Кремль про переговори у Берліні

Ультиматумів не ставили, процес не буксували: Кремль про переговори у Берліні

Зрушень на переговорах радників лідерів "нормандської четвірки" в Берліні не вдалося досягти не з вини російської сторони. У всьому виною Україна, яка нібито не виконала свої попередні зобов’язання щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Так вважають у Кремлі. Цю позицію висловив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков, передають росЗМІ.

Відбулися контакти на рівні радників глав держав нормандської четвірки. Ми вже чули заяви мого колеги Козака про те, що не вдалося істотно просунутися, і дійсно тут можна ще раз повторити, що в черговий раз не вдалося просунутися не з вини російської сторони,
– сказав Пєсков.

Він також спростував інформацію про те, що Росія висувала ультиматум Україні щодо внесення пропозицій про зміни в Конституцію до 6 липня. Мовиться про законопроєкт про закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції.

"Ніхто ніякі ультиматуми не ставив, але те, що давним-давно ця робота повинна була бути проведена, і давним-давно Україна мала виконати взяті раніше неодноразово на себе зобов'язання, – це очевидний факт, який навряд чи хтось зможе заперечити", – заявив Пєсков.

Перемовини у Берліні: що відомо

  • Тривали приблизно 11 годин.
  • Учасники зустрічі обговорили процес виконання домовленостей, досягнутих у грудні 2019 року на саміті у Парижі.
  • Визначили завдання, які мають бути реалізовані під час найближчих засідань Тристоронньої контактної групи. Мета – прискорення переговорів та новий саміт у Берліні.
  • Сторони погодилися, що потрібні реальні заходи для забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню.
  • Найближчим часом сторони мають узгодити порядок денний для роботи ТКГ.
  • Німецькі ЗМІ повідомляли, що під час зустрічі Росія начебто вимагала від України до 6 липня презентувати проєкт змін до Конституції щодо Донбасу.
  • Також нібито мовилось про негайну юридичну реорганізацію окремих районів Донецької та Луганської областей. Це повинно закріпити особливий статус цих районів у державному устрої України.
  • Водночас, Москва вимагала, щоб Київ активізував зусилля з реалізації так званої формули Штайнмаєра щодо надання особливого статусу відразу після того, як ОБСЄ визнає місцеві вибори на Донбасі вільними та справедливими.
Теги за темою
Росія Новини політики Війна на Донбасі Окуповані території Україна – Росія Нормандский формат Ірина Вихрущ
Джерело матеріала
loader
loader