Сербські ЗМІ побачили "український слід" на протестах у Белграді: Україна назвала це фейком
Сербські ЗМІ побачили "український слід" на протестах у Белграді: Україна назвала це фейком

Сербські ЗМІ побачили "український слід" на протестах у Белграді: Україна назвала це фейком

Сербські журналісти 9 липня поширили інформацію про причетність українських громадян до масових протестів у Белграді. Українські дипломати назвали такі заяви фейком.

Посольство України у Сербії заперечило інформацію про українців до заворушень у сербській столиці. Відповідну заяву опублікували на сайті посольства.

Що відомо про "фейки" про українців на протестах у Белграді

  • Українські дипломати не назвали конкретних ЗМІ, але 9 липня саме в сербській газеті Alo з'явилася публікація під назвою "Найманці з України знищили Белград! Нове одкровення про руйнівні протести демонстрантів".
  • Сербські журналісти стверджують, що в протестах в Белграді начебто брали участь найманці американської приватної військової компанії Blackwater та громадяни Сербії, які раніше воювали на Донбасі.
  • Інформацію миттю підхопили російські пропагандистські ЗМІ.

Україна заявила, що жодним чином не втручається у внутрішньополітичну ситуацію в Сербії. Посольство також закликало журналістів в Сербії не поширювати відверто брехливі дані.

Що відомо про масові заворушення в Сербії

  • У Сербії 8 липня продовжилися багатотисячні протести проти влади. Протести відбуваються на фоні оголошення комендантської години у столиці Белграді, а також і на політичному підґрунті – через поступки частково визнаному Косову.
  • Ввечері 7 липня на вулиці сербської столиці вийшли тисячі людей. Мітингувальники вимагали відставки президента.
  • Демонстранти кидали в поліцію каміння та фаєри, а також спробували штурмувати парламент. Для розгону людей сербські силовики застосували сльозогінний газ. Протестувальники спалили кілька автомобілів поліції.
  • Протести не стихли й 8 липня. Під проводом опозиції демонстранти спробували вдруге штурмувати будівлю парламенту.
  • Відзначимо, що введення коменданстької години – це лише привід для нової хвилі протестів. Насправді ж вони тривають у Сербії вже півтора року й мають здебільшого політичний характер. Усе через неоднозначне ставлення частини суспільства і влади до Республіки Косово.

Дивіться відео протестів у Белграді: 

 

Теги за темою
Новини України Новини політики Емал Набі
Джерело матеріала
loader
loader