Росія невдовзі може здійснити черговий наступ на Україну. Ймовірно, спроба це зробити буде здійснена з раніше окупованого Криму. Відтак, Польщі треба приготуватися до такої ситуації.
Про це заявила група депутатів фракції лівих сил у польському парламенті, передає Укрінформ. Через загрозливу ситуацію депутати просять перших осіб Польщі провести консультації.
Що про ймовірний наступ Росії на Україну розповіли поляки:
- Вони заявили, що, ймовірно, Російська Федерація хотітиме розширити свою територію через критичні запаси питної води у Криму.
- Оскільки найближче місце, де є питна вода, розташоване на відстані 80 кілометрів вглиб континенту, Росія може здійснити такий наступ на південні регіони України.
- Також польські парламентарі, опираючись на дані американських і українських експертів, заявили: запасів води у Криму зараз є на місяць – півтора.
- Окрім того, вони звернули увагу, що значний контингент російських військ зараз розгорнутий у Криму.
Тому, я апелюю до президента про скликання Ради національної безпеки, аби обговорити цю ситуацію, і, можливо, здійснити якісь кроки, завдяки яким Україна могла б відчувати нашу підтримку,
– заявив депутат "Лівиці" Павел Крутул.
- Інший депутат Анджей Розенек наголосив, що ситуація у Криму вимагає дій перших осіб держави, зокрема, – консультацій за участю колишніх перших осіб Польщі та опозиції.
- У Польщі також переживають, що загострення "конфлікту між Україною і Росією" може призвести до зростання кількості біженців у Польщі.
"Ми не готові, Європа до цього не готова. Тому тим більше закликаємо президента скликати Раду національної безпеки", – заявили польські парламентарі.
Що цьому передувало:
- Українська розвідка та західні військові експерти спрогнозували нову атаку на Україну з Криму вже у вересні цього року під час навчань "Кавказ – 2020".
- 5 липня командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа не виключив, що російська армія спробує напасти на Херсонську область з окупованого Криму. За його словами, головною метою окупантів буде можливість пустити воду з Дніпра в Північно-Кримський канал.
- Водночас, генерал-лейтенант та екскомандувач Збройними силами США в Європі Бен Ходжес вважає, що після Херсона Росія може атакувати Одещину.
- Річ у тім, що Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через цей канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.
- Після окупації Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів припинили. Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. Окупаційна влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.