Верховна Рада ухвалила закон про оборонні закупівлі – подробиці
Верховна Рада ухвалила закон про оборонні закупівлі – подробиці

Верховна Рада ухвалила закон про оборонні закупівлі – подробиці

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону про оборонні закупівлі.

За ухвалення в другому читанні й в цілому законопроекту №2398-д проголосували 276 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Про це повідомляє УНІАН.

Законопроект визначає:.

загальні правові засади планування і формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб оборони,.

а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони,.

здійснення державного і демократичного (громадянського) контролю в цій сфері.

Також законопроект передбачає гармонізацію законодавства України у сфері оборонних закупівель з положеннями Директиви 2009/81/ЄС згідно з Угодою про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейською спільнотою з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку.

Як сказано в пояснювальній записці, законопроектом передбачено, зокрема:.

затвердження типових державних контрактів;.

чітке визначення повноважень Міноборони та Мінекономіки в частині, що стосується планування і здійснення закупівель;.

запровадження критерію "життєвий цикл" озброєння, військової та спеціальної техніки.

Також передбачений поступовий перехід до державного підтвердження якості на основі підходів, які використовуються у відповідних стандартах НАТО;.

надання можливості державним замовникам здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за прозорими та конкурентними процедурами, а також здійснювати закупівлі за імпортом; здійснення закупівель в рамках 3-річного планування.

Крім того, передбачається встановлення державним замовником додаткових критеріїв відбору з метою забезпечення безпеки інформації з обмеженим доступом (забезпечення збереження секретної та конфіденційної інформації) і безпеки поставок (своєчасне та надійне виконання договору); підтримка національної оборонної промисловості як державного, так і приватного сектора; визначення способів захисту інтересів виконавців, що беруть участь у процедурах закупівлі, в тому числі шляхом запровадження розрахункової ціни на товари, роботи та послуги оборонного призначення у єдиного виконавця.

Серед іншого, мова йде про надання доступу до процедур закупівель оборонної продукції іноземним постачальникам за умови надання переваги виробникам, локалізованим на митній території України, а також виробникам, які забезпечують більш вигідні умови утримання, сервісу та ремонту поставленої продукції; створення умов національним виробникам для безпосередньої участі в проектах з постачання товарів, робіт і послуг оборонного призначення для потреб країн-членів НАТО, заборону державним замовникам знижувати рівень рентабельності за своїм розсудом; автоматизації та диджиталізації відомостей про ринку оборонної продукції шляхом створення електронного реєстру відповідних постачальників.

Джерело матеріала
loader
loader