Як передає Радіо Свобода, призначена Пекіном керівник Гонконгу Керрі Лам заявила, що це рішення ухвалене через зростання кількості інфікованих коронавірусом.
Голосування перенесене на рік - на вересень 2021 року.
Зазначається, що продемократичні сили, що виступають проти обмеження автономії Гонконгу, сподівалися на успіх на виборах. Лише половина законодавчих зборів обирається безпосередньо, друга половина формується з лояльних Пекіну осіб. Торік на муніципальних виборах прихильники опозиції домоглися значних успіхів.
З 2019 року в місті відбуваються масові акції протесту у відповідь на дії китайської влади щодо обмеження автономії Гонконгу. Після початку епідемії вони практично припинилися. Китайська влада нещодавно ухвалила закон про національну безпеку, який опозиція і кілька країн Заходу, включно зі США, розглядають як такий, що порушує домовленості про автономію Гонконгу.
В останні дні число нових виявлених випадків захворювання в місті за добу перевищує 100. Населення Гонконгу становить понад 7,5 млн осіб.
Довідка УНІАН. Гонконг є окремим адміністративним регіоном у складі Китаю. Принцип "одна країна - дві системи" було закріплено під час передачі 1997 року колишньої британської колонії КНР. Він гарантує населенню адміністративного регіону свободи, що не діють у материковому Китаї. Однак протестувальники в Гонконгу звинувачують уряд у Пекіні у дедалі більшому обмеженні гарантованих основних прав.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram