У МОЗ пояснили, чому місцева влада не може самовільно послаблювати карантин
У МОЗ пояснили, чому місцева влада не може самовільно послаблювати карантин

У МОЗ пояснили, чому місцева влада не може самовільно послаблювати карантин

Рішення про ослаблення карантинних заходів приймає Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
У МОЗі нагадали про повноваження органів влади щодо карантину / фото: УНІАН
У МОЗі нагадали про повноваження органів влади щодо карантину / фото: УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на брифінгу.

Глава МОЗ нагадав, що, згідно з постановою уряду від 1 серпня, запроваджено алгоритм належності тієї чи іншої адміністративної одиниці (міста або району) до різних рівнів епідеміологічної небезпеки.

«Повноваження щодо встановлення цих обмежень є виключно у центральної комісії ТЕБ та НС, яка і визначає вже різний рівень небезпеки», - додав Степанов.

«Те, що стосується органів місцевої влади, то, згідно з їхніми повноваженнями, вони можуть тільки посилювати ті чи інші епідеміологічні обмеження, але ні в якому разі не пом'якшувати», - наголосив міністр.

Як повідомляв УНІАН, з 1 серпня в Україні запрацювали нові правила адаптивного карантину, який було продовжено до 31 серпня. Всі регіони поділено на зелену, жовту, помаранчеву і червону зони за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Перелік регіонів, які увійшли до тієї чи іншої зони, Держкомісія ТЕБ та НС визначатиме щоп'ятниці, перехід регіону до іншої зони відбуватиметься з понеділка.

З понеділка, 3 серпня, червоний рівень встановлено у Луцьку, Тернополі та Кіцманському районі Чернівецької області, а помаранчевий - у Луцькому та Любашівському районі Волинської області, в Івано-Франківську та Тисменицькому районі Івано-Франківської області, у Львові, Миколаївському, Перемишлянському та Пустомитівському районах Львівської області, у Бережанах та Бучацькому районі Тернопільської області.

У зеленій зоні діють встановлені в усій країні обмеження: носіння маски або респіратора у громадських місцях; проведення масових заходів за умови не більше однієї людини на 5 кв. м; кінотеатри, театри із заповненістю на 50%; перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

У жовтій зоні діють обмеження зеленої, а також забороняється відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку.

У помаранчевій зоні діють обмеження жовтої та забороняється діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), крім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури; заїзд нових змін в дитячі табори; встановлюються обмеження для масових заходів – одна людина на 20 кв. м площі приміщення та не більш як 100 людей.

У червоній зоні, крім обмежень помаранчевої, забороняється також робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Джерело матеріала
loader
loader