Telegram – останній форпост антицензури в Білорусі: що на це каже Дуров
Telegram – останній форпост антицензури в Білорусі: що на це каже Дуров

Telegram – останній форпост антицензури в Білорусі: що на це каже Дуров

Після президентських виборів у Білорусі майже повністю відключили Інтернет. Влада сподівалася, що в такий спосіб протестувальники більше не матимуть можливості вільно спілкуватися. Втім останнім форпостом проти цензури залишився Telegram.

Про те, що Telegram залишився чи не останньою можливістю спілкування онлайн у Білорусі зауважили в соціальних мережах, пише 24 канал.

Там зазначили, що Павло Дуров створив месенджер Telegram після "вигнання" з Росії. Його похвалили за те, що "на відміну від зомбі Цукерберга", месенджер не може бути закритий диктаторами.

Сам російський програміст зазначив, що проти цензури в Білорусі включили всі інструменти, щоб Telegram міг залишатися доступним для більшості користувачів у цій країні.

Однак зв'язок все ще дуже нестабільний, оскільки Інтернет у цілій Білорусі час від часу відключається повністю,
– зазначив Павло Дуров.

We enabled our anti-censorship tools in Belarus so that Telegram remained available for most users there. However, the connection is still very unstable as Internet is at times shut off completely in the country. https://t.co/eA4S6Zz36H

— Pavel Durov (@durov) August 10, 2020

Хоча через легку можливість блокування месенджерів Марка Цукерберга вже не раз критикували, він поки від відповіді утримується. Натомість своє занепокоєння висловив Генеральний директор Viber Джамел Агауа.

З учорашнього дня наша платформа заблокована в Білорусі. Наші користувачі не можуть спілкуватися зі своїми друзями і рідними, а ми навіть не можемо зв'язатися з нашими співробітниками через програму,
– бідкається Агауа.

Він також наголосив, що програма Viber лише дозволяє людям безперешкодно спілкуватися, де б вони не були. Мовляв, спілкування – це ключова життєва необхідність.

Очільник Viber також повідомив, що в компанії роблять все можливе для того, щоб платформа якомога швидше стала знову доступною для користувачів в Білорусі.

Коротко про проблеми з Інтернетом у Білорусі:

  • Вони почалися ввечері 9 серпня – невдовзі після завершення голосування на виборах, коли люди почали виходити на протести.
  • Більшість соціальних мереж і сторінок багатьох ЗМІ були недоступними, Інтернет практично не працював, а час від часу навіть були перебої зі світлом.
  • У такий спосіб білоруська влада сподівалася залишити протестувальників без засобів комунікації. Втім на заваді став Telegram – багато ЗМІ використовували для своєї роботи лише його, а ключові канали за день набирали рекордну кількість підписників.
Теги за темою
Білорусь Новини політики Протести в Білорусі Василь Денисюк
Джерело матеріала
loader
loader