Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів кореспондент "Радіо Свобода" Валерій Калиновський, коментуючи масову акцію протесту біля стін слідчого ізолятора.
"Біля СІЗО зібралися переважно жінки, родичі прийшли, вони хочуть знати, що відбувається з їхніми рідними. Правозахисники кажуть про тортури, в камерах по 50 людей, їх не годують, не дають воду, б'ють, про це багато свідчень. На думку правозахисника Олеся Беляцького, те, що відбувається в білоруських тюрмах - це концтабір. 6 тисяч затриманих ніде розмістити", - сказав журналіст.
Офіційні органи, за словами Калиновського, запевняють, що все відбувається в рамках закону.
"Я цікавився у спікера МВС Чемоданової про умови утримання, вона каже, що все нібито проходить відповідно до норм. Але правозахисники й родичі вимагають надати інформацію. У людей увірвався терпець, хоча стіни СІЗО вони штурмом не зможуть взяти", - сказав журналіст.
Калиновський також не виключив, що ввечері у Білорусі знову відключать інтернет.
"Після трьох днів блекауту, коли не було ніякого інтернету, соціальних мереж, і навіть картки в магазинах не працювали, зараз все з'явилося. Тільки деякі перебої з незалежними сайтами, тому вони працюють у "Телеграмі". Але ввечері знову можуть заблокувати, тому що вечорами починаються акції", - сказав Калиновський.
Протести в Білорусі: хронологія подій
- 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську - 9,9%, за Анну Канопацьку - 1,68%, за Сергія Черечня - 1,13%, за Андрія Дмитрієва - 1,04%, проти всіх - 6,02%.
- 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями.
- У понеділок ввечері протести поновилися. Силовики в Мінську знову відкрили вогонь по протестувальниках. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів.
- Кандидат в президенти Тихановська заявила про те, що вважає себе переможцем минулих виборів, і закликала свого суперника, чинного президента Олександра Лукашенка, до переговорів.
- Надалі Тихановська відмовилася від участі в акціях протесту. За словами її прес-секретаря, політик не хотіла б опинитися поруч зі своїм чоловіком, Сергієм Тихановським, у СІЗО. Згодом стало відомо, що вона виїхала до Литви.
- Увечері 11 серпня в Мінську та інших містах Білорусі знову почали збиратися учасники протесту. ОМОН майже відразу почав їх затримувати.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram