Компанія з виробництва всюдиходів може піти з України
Компанія з виробництва всюдиходів може піти з України

Компанія з виробництва всюдиходів може піти з України

Компанія звернулася до профільних органів влади в Україні із запитом запропонувати умови, на яких вона могла б побудувати новий завод на території України.
Компанія чекає на пропозицію від України / Фото Wikipedia
Компанія чекає на пропозицію від України / Фото Wikipedia

Про це гендиректор компанії Ярослав Пригара повідомив у Facebook.

За словами Пригари про намір побудувати новий завод в Sherp вперше заявили минулого року.

Тоді компанія звернулася до профільних органів влади в Україні із запитом запропонувати умови, на яких вона могла б побудувати новий завод на території України.

«Ми відповідально їздили на зустрічі, відповідально відповідали на питання, відповідально і наполегливо запрошували подивитися наше виробництво і на поточний момент все ще чекаємо пропозицій», - додав він.

Шість країн замість однієї України

За словами Пригари, шість країн запросили розмістити виробництво у них. Він зазначив, що «всі вони мають ВВП на душу населення значно вище ніж Україна, економіки деяких країн більші за нашу в десятки разів».

«Зацікавленість вони озвучили на рівні офіційних осіб рівня послів і міністрів, більшість з них особисто побували на нашому заводі. Рівень компенсацій, які пропонуються, дозволяють покрити до 70% витрат на будівництво нового заводу. Справедливості заради, вдома ми теж не залишилися без уваги», - зазначив Пригара.

Перевірки

«За останні шість місяців у нас вже четверта перевірка державних контролюючих органів, але ми до них ставимося з розумінням, тому що усвідомлюємо, що підприємство, що відправляє всю продукцію на експорт і претендує на відшкодування ПДВ, нічого хорошого економіці принести не може», - написав він.

Слово за Україною

Пригара додав, що компанія «чекає новин від рідного уряду» і поки нарощує виробництво в Києві, закуповує нові верстати та обладнання.

«Але, якщо новин не буде, то що нам залишиться робити? Будемо працювати там, де отримаємо найбільш конкурентоспроможні умови для нашої продукції, як це роблять інші виробники. Інакше ми не виживемо в цьому високо конкурентному світі», - резюмував він.

Що таке SHERP

  • Як повідомляє Wikipedia, всюдихід SHERP був створений на базі прототипу, розробленого петербурзьким інженером-винахідником Олексієм Гарагашьяном. Пізніше український бізнесмен Володимир Школьник придбав у нього права на виробництво всюдихода. Для доопрацювання концепції для серійного виробництва у 2012 році він створив конструкторське бюро в Києві.
  • У січні 2014 року Гарагашьян і Школяр заснували в Санкт-Петербурзі компанію по виробництву всюдиходів. Завод був відкритий в грудні того ж року. Випуск машин почався у 2015 році. На той час у Школьника вже був невеликий інжиніринговий центр під Києвом, де розробку Гарагашьяна вдосконалили.
  • У лютому 2016 Шерп з'явився на британському шоу Top Gear, після чого автомобілем зацікавилися на Заході. У зв'язку зі зростанням попиту компанія запустила другу виробничу лінію Шерпа в Києві. Згідно з висновками Київської торгово-промислової палати, за перші 10 місяців 2018 Київський завод виготовив 89 машин, а чисельність робітників становила 122 особи.
  • На сьогодні всюдиходи Шерп виготовляються на двох заводах - в Росії (для російського ринку) і в Україні (на експорт). Крім того, машини Шерп використовують в МНС Росії та ДСНС України.
  • У серпні 2020 Володимир Школьник заявив про закриття українського виробництва всюдихода і перенесення його в Європу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Олена Коваленко

Джерело матеріала
loader
loader