Поліцейська служба безпеки Норвегії затримала чоловіка, підозрюваного в передачі Росії даних державної важливості.
Про це пише газета Aftenposten з посиланням на представників спецслужби.
Зазначається, що підозрюваний працював на компанію DNV GL, яка займається консультаційними послугами та сертифікацією в галузі суднобудування, нафтогазової промисловості та енергетики.
Також варто додати, що вищевказана компанія пов’язана з російським проєктом «Північний потік-2».
За даними силовиків, у «шпигуна» були контакти з представниками норвезької оборонної промисловості.
Затриманому 50 років і він громадянин Норвегії, але народився за межами країни, проживає в столичному місті Осло.
«Він звинувачується в передачі іноземній державі інформації, яка може завдати шкоди національним інтересам», – йдеться в повідомленні поліцейської служби безпеки Норвегії.
Своєю чергою, Aftenposten з посиланням на представника служби повідомляє, що чоловіка підозрюють у передачі інформації російській стороні.
«Звинувачення ґрунтується на тому, що між обвинуваченими та російськими розвідниками проводилися зустрічі», - повідомив представник спецслужби.
Сторона захисту повідомила, що чоловік визнає факт передачі інформації, однак наполягає, що у повідомленнях не містилося будь-яких конфіденційних відомостей.
Однак звинувачення вказує, що зустрічі проводилися таємно, і це свідчить, що громадянин розумів, кому і навіщо призначалася інформація.
В обмін підозрюваний отримував великі суми.
Чоловікові інкримінують скоєння злочину за статтею 124 Кримінального кодексу Норвегії «розголошення державної таємниці».
Йому загрожує до 15 років в'язниці.
Як раніше писав «Главком», орендар баржі-трубоукладача «Фортуна», яка здатна завершити будівництво російського газопроводу «Північний потік-2», не бере і не має наміру брати участь в роботах по укладанню газопроводу в Балтійському морі.
Як пояснив представник орендаря «Фортуни», компанія відмовилася надавати трубоукладальну баржу для добудови російського проєкту, який «став мішенню американських санкцій».
Екологи оскаржили у суді дозвіл для «Північного потоку-2».