Як ідеться у заяві на сайті ОБСЄ, владі Білорусі спрямована офіційна пропозиція про здійснення візиту чинного голови ОБСЄ, прем'єр-міністра, міністра з питань Європи і закордонних справ головуючої у 2020 році в ОБСЄ Албанії Еді Рами та майбутнього голови ОБСЄ, міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде.
Рама і Лінде мають намір зустрітися з представниками уряду та опозиції Білорусі.
"Ми підтверджуємо нашу стурбованість проведенням президентських виборів 9 серпня, за якими Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ не могло спостерігати, а також непропорційним застосуванням сили до мирних протестувальників, масовими затриманнями, заявами про тортури і жорстоке поводження з боку правоохоронців", - йдеться у заяві.
В ОБСЄ наголошують на необхідності започаткувати відкритий і конструктивний діалог для виходу із ситуації.
Також автори заяви виступають за повноцінне дотримання принципів і зобов'язань ОБСЄ, у тому числі відстоювання і захист фундаментальних свобод і прав людини та поваги до суверенітету і територіальної цілісності.
Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. Також із 11 серпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
- 14 серпня затриманих почали відпускати.
- 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі провели страйки.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Віталій Саєнко