/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F1d01586878ba16c33f612667abbf391f.jpg)
В ЄС почалося екстрене засідання щодо ситуації в Білорусі
Сьогодні лідери Європейського Союзу обговорять останній розвиток подій в Білорусі.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F31b92dcaaa30388ff6b0bab54d455f73.jpg)
Лідери Євросоюзу почали позачерговий саміт через ситуацію в Білорусі / фото Barend Leyts, Twitter
Про це в своєму Twitter повідомив прес-секретар президента Євроради Баренд Лейтс.
"Почалася відеоконференція лідерів ЄС щодо ситуації в Білорусі", - написав Лейтс.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F829f0324a73cd43ff56810898974fdff.jpg)
Скріншот
Раніше стало відомо, що обговорення подій в Білорусі пройде в форматі відеоконференції.
Протести в Білорусі: що відбувається
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його головний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інші кандидати отримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками.
- Лукашенко неодноразово заявляв, що ситуація в Білорусі розхитують ззовні. Він провів телефонні розмови з президентом РФ Володимиром Путіним. За їх підсумками в Кремлі заявили про готовність надати «сприяння у вирішенні проблем» в Білорусі.
- 14 серпня в Євросоюзі заявили про невизнання результатів президентських виборів в Білорусі та про початок роботи над введенням санкцій через фальсифікації виборів і насильство щодо протестувальників.
- У Європарламенті Лукашенка оголосили персоною нон грата.
- Австрія підтримала санкції проти білоруських чиновників за розгін протестувальників.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Переклад: Катерина Лиманська

