До Білорусі не пропускають голову католицької церкви: він закликав розслідувати "неадекватні" дії силовиків
До Білорусі не пропускають голову католицької церкви: він закликав розслідувати "неадекватні" дії силовиків

До Білорусі не пропускають голову католицької церкви: він закликав розслідувати "неадекватні" дії силовиків

Очільника католицької церкви в Білорусі, архієпископа Тадеуша Кондрусевича білоруські прикордонники не впускають до країни. Церковник повертався додому з Польщі.

Про це сам Тадеуш Кондрусевич 31 серпня повідомив у коментарі білоруській "Радіо Свобода".

За його словами, він прибув на польсько-білоруський кордон, однак на КПП в Кузні Белостоцькій білоруські прикордонники відмовилися пропускати його до країни. Причина невідома. Оприлюднити офіційну заяву він пообіцяв пізніше. 

"Я перебуваю на переході в Кузні, мене не пустили. Буде заява. Поки нічого більше сказати не можу", - сказав Тадеуш Кондрусевич.

Прессекретар католицької церкви в Білорусі Юрій Санько підтвердив також цей інцидент виданню TUT.BY.

"Так, Тадеуш Кондрусевич зараз перебуває на кордоні. Чому його не пропускають, ніхто нам не коментує поки. Він повертається з Польщі, тиждень там перебував, тому що у нього були там богослужіння", - сказав Юрій Санько.

Зазначимо, що Тадеуш Кондрусевич є громадянином Білорусі. Раніше він неодноразово осуджував насильство щодо мирних демонстрантів, а минулого тижня закликав розслідувати "неадекватні і протиправні" дії силовиків, які 26 серпня під час акції протесту замкнули в одному із костелів Мінська близько 20 осіб.

Нагадаємо:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • Відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів. 
  • На п'ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
  • Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.
  • 16 серпня на марш "За свободу" у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
  • 23 серпня у Білорусі десятки тисяч людей по всій країні приєдналися до протестних маршів. На найбільший мітинг зібралися понад 200 тисяч людей у Мінську. 

Відео У день народження Лукашенка тисячі білорусів у Мінську вимагали його відставки

Під палац Лукашенка прийшли десятки тисяч людей і вкотре вимагали відставки. Влада відповіла жорстко. За день до відділків потрапили півтори сотні людей. Мітингарі намагалися відбити своїх і влаштовували сутички з силовиками. А ті робили все, щоб залякати протестувальників. На вулиці Мінська вперше з початку протестів з'явилися бойові машини піхоти.  

У день народження Лукашенка тисячі білорусів у Мінську вимагали його відставки
Джерело матеріала
loader
loader