Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, висловлюючись сьогодні про ситуацію в країні, заявив журналістам, що його турбує не влада - він просто не хоче, щоб альтернативні сили порізали на шматки країну.
Про це повідомляє БЕЛТА.
"Я напружуюся тільки з одного приводу: хочу захистити те, що ми створювали чверть століття своїми руками. Ми з руїн і попелу підняли цю країну", - заявив Олександр Лукашенко.
Він заявив, що його підтримують мільйони людей, і він побоюється, що якщо альтернативні сили прийдуть до влади, то «поріжуть все на шматки, почнуть різати цих людей і їхніх дітей».
"Ось що мене найбільше турбує. Не влада, як у Росії дехто каже: "Лукашенко посинілими пальцями тримається за владу". Я не хочу, щоб порізали на шматки мою країну, яку я ліпив на уламках імперії, і не хочу, щоб порізали чесних, порядних людей, які працювали на це. Це буде не люстрація, як деякі кажуть. Це буде різанина. І те, що сталося в Україні, буде квіточками", – сказав Лукашенко.
Говорячи про «перевзутих» чиновників, які «вирвалися зараз в так звану координаційну раду», Олександр Лукашенко зазначив, що "в будь-якому суспільстві вистачає таких людей". Він заявив, що завжди "намагався ставитися до них по-батьківськи" і підтримував на кар'єрному шляху.
"Потім здалося, що влада нахилилася, а може, вже і десь впала. І не тому, що він нарешті прокинувся або мати йому очі розкрила. Ні. Він побачив, що ця влада, напевно, завалиться-треба бігти в іншу. Ось він і побіг. За чверть століття у мене таких випадків нехай і небагато, але були. Трохи, тому що влада завжди була тверда, а зараз їм у віртуальному світі здалося, що влада мало не лежить, тому можна про Лукашенка ноги витерти", - сказав президент.
Деякі з таких чиновників увійшли до так званої координаційної ради і відповідатимуть за свою діяльність там за законом, додав глава держави.
"За фактами захоплення влади порушено кримінальну справу. Ось він і відповість за законом, і сховатися ніде не зможе. І інші, яких ми вчасно розглянули і відправили кого на спокій, кому просто запропонували займатися бізнесом. Вони теж невідкровено, але десь"постять", – сказав Лукашенко.
На ситуації в країні "хайпанули" і деякі журналісти, вважає він. На його думку, вони заздалегідь прийняли рішення покинути свої телеканали і просто чекали моменту, щоб повернутися вже на нагріті місця.
"І не треба придумувати, що пішла якась хвиля - когось образили, когось побили. Не в цьому справа. Вони давно знали, що треба робити. Нехай роблять, ми їм дали свободу", - додав Лукашенко.
Що відбувається в Білорусі: Хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради - Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників.
- 30 серпня під час "Маршу миру і незалежності" знову відбулися затримання. На вулицях Мінська помітили гусеничну військову техніку.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Андрій Василюк