Нові емблеми та знаки з'являться на формі українських військових.
Під час розробки нового мілітарного коду, який нещодавно був затверджений, враховувалися традиції армії УНР.
Про це під час брифінгу повідомили в Міністерстві оборони.
Зубчатка, як емблема, що позначала приналежність до вищого офіцерського складу, "переїхала" з генеральських погонів на своє історичне місце – на комір однострою [слайд 1].
Наряду з вищим офіцерським складом нові емблеми отримали ще ряд військ та служб.
"Хотілось би зауважити, що символіка – це мова символів.
За допомогою символів можна передати більше інформації, а ніж за допомогою літер, які теж є носіями інформації.
І хоча використання літер допускається як в геральдиці, так і в емблематиці, це значно звужує її сприйняття.
Саме тому емблема військ зв'язку, спеціалістів автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібербезпеки зазнала певних змін.
Центральний медальйон з зображенням літери "і" було замінено на стилізоване зображення електричної іскри [слайд 2]", – зазначив представник відділу розробки та впровадження військової символіки ЗСУ Ігор Непота.
Для Десантно-штурмових військ було впроваджено емблему на комір, що в мініатюрі повторює зображення беретного знаку – окрилений парашут, на який накладено полум'яний меч [слайд 3].
Зазнали змін емблеми медичної служби та ветеринарної медицини: "зірка життя" була замінена жезлом Ескулапа, який обвиває змія.
Цей знак є загальноприйнятим символом медицини і вказує на спадковість мілітарних традицій українського війська часів боротьби за Незалежність 1917-1921 років [слайд 4].
З огляду на суттєву різницю в завданнях, що покладаються на медичну та ветеринарну служби, вирішили відійти від радянської традиції виконувати єдиний знак для медиків та ветеринарів – в золоті та сріблі відповідно.
Тож срібну "зірку життя" ветеринарів замінили на зображення змії, що звивається, яка була введена для ветеринарних старшин 1918 року наряду з емблемою військових медиків [слайд 5].
Зазнала змін і емблема частин радіо-електронної боротьби, та радіоелектронної розвідки – тепер це контурний щит, на який скосом накладено стилізовану блискавку [слайд 6].
Тепер вона буде більш читабельною та менше схожою на символіку російських окупаційних військ.
Емблема на комір Військової служби правопорядку зазнала лише косметичних змін [слайд 7].
Окрім заміни існуючих емблем було створено ще чотири нові: для спеціальностей, які не отримали власних емблем в "Правилах носіння військової форми одягу" від 2017 року.
Мова, зокрема, про: емблему військової-топографічної служби [слайд 8], емблему для армійської авіації [слайд 9], емблему морської піхоти [слайд 10], емблема Державної спеціальної служби транспорту [слайд 11].
Також зазнали змін деякі беретні знаки – радіотехнічних військ та військ зв'язку [слайд 12], військових правоохоронців [слайд 13], морських піхотинців і підрозділів спеціальних операцій ВМС [слайд 14], а також ДССТУ [слайд 15].
У Міноборони запевняють – усі ці зміни усунули ряд прогалин у порядку носіння військової форми одягу та зробили її більш привабливою та практичною.
Дивіться також: Рада взялася за великий Герб України: навіщо і чому його досі немає – думки істориків.