1+1 media вбачає у конкурсі на управління УМХ лобіювання інтересів одного з учасників
1+1 media вбачає у конкурсі на управління УМХ лобіювання інтересів одного з учасників

1+1 media вбачає у конкурсі на управління УМХ лобіювання інтересів одного з учасників

1+1 media вбачає у конкурсі на управління УМХ лобіювання інтересів одного з учасників - Фото 1

1+1 media вбачає у повторному конкурсі АРМА на управління активами Українського Медіа Холдингу лобіювання інтересів одного з учасників.

Про це йдеться в розповсюдженій заяві медіагрупи.

Одним із шести учасників, що беруть участь у конкурсі, є ТОВ «1+1 Інтернет», що входить до складу групи 1+1 media.

«Ключовою відмінністю нового конкурсу від попереднього стала поява низки нових вимог до учасників і зміна ключових критеріїв.

Так, з критеріїв зникло письмове запевнення, що учасник не перебуває під контролем УМХ або його бенефіціарів.

Більше того, з’явилася вимога, щоб учасник отримав згоду власника активів у вигляді корпоративних прав на управління ними.

Таким чином, АРМА офіційно задекларувала як суттєву вимогу отримання згоди в осіб, які мають безпосередній стосунок до власника УМХ, а отже не можуть бути нейтральною ланкою процесу.

Також за тиждень до фінальної дати подачі документів юристи медіахолдингу виявили, що змінилися вимоги до ключових конкурсних документів, про що не було повідомлено додатково й що могло стати причиною відхилення заявки як ТОВ "1+1 Інтернет", так і інших учасників», - йдеться в заяві.

Також 1+1 media із посиланням на власні джерела повідомляє, що суттєві зміни в правилах конкурсних умов начебто активно лобіюються одним з учасників конкурсу — ТОВ «Видавництво «Український Медіа Дім», яке пов’язане зі структурами, що входять до сфери впливу Сергія Курченка.

«1+1 media вважає це тривожним сигналом, що свідчить про непрозорість повторного конкурсу й пасивну роль такої установи як АРМА, яка у такий спосіб знімає із себе відповідальність щодо ефективного управління майном, переданим їй в управління державою.

1+1 media, як і раніше, вимагає забезпечити відкритість і прозорість проведення конкурсу та підбиття його підсумків», - зазначили в медіагрупі.

У випадку вирішення питання на користь ТОВ «Видавництво «Український медіа дім» ТОВ «1+1 Інтернет» буде оскаржувати результат у суді.

Як писав ДМ, АРМА в червні 2020 року оголосило конкурс на управління активами УМХ, прийом документів тривав до 3 липня включно.

8 липня група «1+1 медіа» повідомила, що ТОВ «1+1 Інтернет», що входить до групи, подало документи на участь у конкурсі АРМА на управління активами «Українського медіа холдингу».

9 липня АРМА повідомило, що отримало від семи компаній заявки на управління активами «Українського медіа холдингу»: ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «1+1 Інтернет», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Зручно», ТОВ «Ера-медіа», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» та ТОВ «Телерадіокомпанія "Шансон"».

Того ж дня «Медіа Група Україна» заявила, що конкурс АРМА не відповідає закону «Про телебачення і радіомовлення» та залишила «за собою право звернутися до суду».

Водночас «Український медіа холдинг» заявив про намір оскаржити в суді конкурс АРМА, його результати та договір на управління.

Радіокомітет також закликав Агентство пояснити процедуру проведення конкурсу, або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень.

10 липня Антимонопольний комітет України попередив претендентів на управління активами «Українського медіа холдингу», що вони підпадають під антимонопольні обмеження, тому їм може бути потрібен дозвіл на концентрацію.

20 липня АРМА повідомила, що тендерний комітет Агентства не зміг обрати управителя для «Українського медіа холдингу» серед семи компаній.

Агентство повторно оголосило конкурс, документи можна подати до 28 серпня 2020 року, до 15:45.

У «1+1 медіа», своєю чергою, висловили стурбованість через організацію попереднього конкурсу, бо АРМА не повідомило про результати попереднього конкурсу перед оголошенням нового, а також не пояснило, які саме вимоги не були дотримані при оформленні й подачі документів.

22 липня група «1+1 медіа» повідомила, що братиме участь у конкурсі на управителя активів «Українського Медіа Холдингу» (УМХ).

Водночас медіагрупа закликала АРМА забезпечити відкритість конкурсу, а також – прозорість і незаангажованість членів комісії.

24 липня «Медіа Група Україна» запропонувала АРМА передавати в управління не всі активи «Українського Медіа Холдингу» (УМХ) разом, а певними частинами (лотами), щоб запобігти можливій монополізації ринку.

1 вересня АРМА опублікувало перелік учасників повторного конкурсу на управління активами УМХ.

Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.

net, I.

ua, Tochka.

net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.

ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.

net, I.

ua, Tochka.

net, Gloss.

ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.

ua, Smak.

ua, i.

ua, Kolobok.

ua, Vgorode).

Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу.

На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH.

Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка.

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

Теги за темою
Новини Ринок
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader