Навального отруїли 20 серпня / фото REUTERS
Міністерство закордонних справ Росії відповіло на заяву кабінету міністрів Німеччини про отруєння опозиціонера Олексія Навального отрутою з групи «Новачок».
Про це повідомили ТАСС у середу в МЗС РФ.
"Чекаємо відповіді на запит Генпрокуратури", - вказали в дипвідомстві.
Як стало сьогодні відомо, експерти з лабораторії Бундесверу виявили в організмі російського опозиціонера Олексія Навального сліди отрути з групи "Новачок".
Навального отруїли: що наразі відомо
- Навальному стало погано в літаку, на якому той летів до Томська. Через що повітряне судно екстрено посадили в аеропорту Омська. У штабі Навального припускають, що Олексія отруїли чимось, підмішаним в чай.
- У ЗМІ повідомили, щоНавального могли отруїти оксибутиратом натрію, який викликає галюцинації, неспокій, сплутаність свідомості і патологічне мислення.
- Навальний після отруєння знаходиться в комі у важкому стані. Його під'єднали до апарату ШВЛ.
- Правоохоронні органи РФ поки не розглядають версію навмисного отруєння Навального. За даними ЗМІ, Навальний міг збирати матеріал для розслідування про депутатів з партії Путіна.
- 21 серпня у штабі Навального з посиланням на транспорту поліцію заявили про виявлення в організмі політика небезпечної речовини. Проте у лікарні Омська цю інформацію одразу ж заперечили.
- Політика евакуювализ лікарні Омська 22 серпня. Нині він перебуває в німецькій клініці. 24 серпня у Німеччині підтвердили отруєнняопозиціонера.
Що таке отрута "Новачок"
- "Новачок" - це група фосфорорганічних отруйних речовин нервово-паралітичної дії. Радянський Союз вів його розробки в 1970-і і 1980-і роки.
- До групи "Новачок" належить більше сотні різних за структурою отруйних речовин. Найнебезпечнішими з них вважаються "Новачок-5" і "Новачок-7". Вони в вісім разів перевершують по токсичності газ VX - найбільш отруйна з усіх штучно синтезованих людиною речовин.
- "Новачок" вражає нервову систему, в результаті чого жертва отруєння не може дихати і відчуває дуже сильні болі. Отруєння речовиною типу "Новачок" лікують введенням пацієнту двох препаратів - антидоту і антропіну.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Денис Прядко