Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у результатах соціологічного дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
Рівень довіри до держапарату
Так, держапарату (чиновникам) зовсім не довіряють 36,5% респондентів. Скоріше не довіряють ще 41,2% опитаних. Скоріше чи повністю довіряють - відповідно 13,3% та 1,4%. Саме держапарат має найвищий баланс довіри-недовіри - аж 63%.
«Та обставина, що лідером недовіри є державний апарат загалом (йому і чиновникам не довіряють 78% респондентів), свідчить про високий рівень відчуження між структурами державної влади і суспільством, що зумовлює негативну оцінку громадянами діяльності влади, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян (Збройні сили, Державна прикордонна служба, Національна гвардія України, Державна служба з надзвичайних ситуацій)», - прокоментували соціологи.
Чи довіряють українці органам влади
У Центрі Разумкова зазначають, що зараз спостерігається тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, якщо у грудні 2019 року недовіру до Кабінету міністрів висловлювали 51,5% респондентів, то у липні 2020 року не довіряли 72%; Верховній Раді - 54% та 75% відповідно, президенту - 31% і 49% відповідно.
«Отже, якщо політичний сезон «осінь 2019 - весна 2020 років») починався зі стрімкого зростання довіри до органів влади, то входження у сезон «осінь 2020 - весна 2021р.» відбувається на фоні падіння довіри до владних інститутів», - зауважили в соціологічній службі.
Рівень недовіри до судової та правоохоронної системи
Згідно з даними дослідження, високим зараз є рівень недовіри до судової системи в цілому (77,5%), Верховного суду (69%), місцевих судів (67,5%). Прокуратурі не довіряють 73% опитаних, Національному антикорупційному бюро України - 71%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі - 70,5%, Антикорупційному суду - 70%, Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) - 70%.
Серед правоохоронних структур дещо рідше висловлюється недовіра поліції та Службі безпеки України (хоча недовіра також переважає над довірою). Так, Нацполіції не довіряють 58% опитаних (довіряють - 33%), патрульній поліції (54% і 35% відповідно), СБУ (56% і 31% відповідно).
Політичним партіям не довіряють 71% респондентів, профспілкам - біля 50%.
Кому найбільше довіряють українці
Найчастіше громадяни України висловлюють довіру Збройним силам України (їм довіряють 65% опитаних), церкві (63%), волонтерським організаціям (63%), Державній службі з надзвичайних ситуацій (53%), добровольчим батальйонам (53%), Державній прикордонній службі (52%), ЗМІ України (50%), Націгвардії (49%), громадським організаціям (47%). Усім іншим інститутам недовіра висловлюється частіше, ніж довіра.
Як проводилося опитування
- Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з фондом «Демініціативи» з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів.
- Були опитані 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.
- Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Інна Андаліцька