
Лукашенко заявив, що не видав би Україні бойовиків "Вагнера", і розповів, як його син вибачався перед ними
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не видав би Україні затриманих у країні бойовиків ПВК "Вагнера".
Про це повідомив головний редактор радіостанції "Говорить Москва" Роман Бабаян, який брав участь в інтерв'ю з Лукашенком у вівторок, 8 вересня.
"Сенс такий: йому надійшла інформація з кордону між Росією і Білоруссю, що на територію Білорусі заїжджає автобус, в якому сидять 33 людини. Причому вона надійшла від водія автобуса, котрий, як він сказав, не співробітник спецслужб, не агент — звичайний білорус. І він проявив пильність. Лукашенко сказав спостерігати за цією людиною", — розповів Бабаян.
Після цього Лукашенко звернувся до представників спецслужб з проханням проконтролювати їхнє переміщення, зазначив Бабаян. Після їхнього затримання з'явилася інформація, що вони повинні були летіти до Стамбула.
"Я тоді викликав до себе керівників спецслужб, і я тоді звернувся і до України, і до Росії з проханням надіслати прокурорів, але вони не приїхали. І тоді я відправив свого сина, який працює радником з безпеки, щоб він вибачився перед цими людьми і запитав, куди вони хочуть виїхати. Вони сказали: "Ми хочемо до Росії". І, власне, вони поїхали", — процитував він слова президента Білорусі.
За словами Бабаяна, Лукашенко зазначив, що Білорусь не видала б цих громадян Україні, "якби влада сусідньої держави зажадала б цього".
Нагадаємо, 14 серпня Білорусь повернула Росії 32 затриманих бойовиків ПВК "Вагнера", яких схопили в Мінську. Ще один затриманий залишився — у нього білоруський паспорт.
- У ніч на 29 липня в Мінську затримали 32 бойовиків російської приватної військової кампанії "Вагнер", яку називають підконтрольною Кремлю. ПВК нібито мала намір дестабілізувати ситуацію в Білорусі перед президентськими виборами 9 серпня.
- Росія свою причетність заперечує. Після розмови з Путіним білоруський президент припустив, що в усьому винна якась "третя сторона".
- Офіс генпрокурора просив передати Україні найманців і направляв запит про видачу 28 осіб. Серед них — 9 українських громадян. Всім було повідомлено про підозру в участі в терористичній організації. Слідство встановило, що ці особи воювали на Донбасі в складі терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР". Шевченківський районний суд їм заочно обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
Відео "Вагнерівців" повернули до Росії
Бойовиків Вагнера, яким ще кілька днів тому закидали підготовку до терактів у Білорусі, нині спокійно повернули до Росії. Мінськ віддав Москві 32 бойовиків приватної військової компанії Вагнера. Їх затримали наприкінці липня - напередодні виборів президента. Тоді Лукашенко стверджував, що це саме російські військові, які прибули задля дестабілізації ситуації в країні. Київ просив екстрадувати "вагнерівців" до України, адже третина має український паспорт, а приватна російська армія Вагнера бере участь у війні на Донбасі. Детальніше – у сюжеті.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F61d937dbc53522f90184704c5fe5536f.jpg)

World Press Photo відкликала запрошення фотографа російського ТАСС на церемонію нагородження

Майбутній канцлер Німеччини заявив, що Україна вступить до НАТО та ЄС лише після закінчення війни

Чернєв: Деякі західні снаряди виявились неефективними — як-от Excalibur під впливом РЕБ

Мерц виступив проти прийому України в НАТО і ЄС до закінчення війни

Сибіга: Україна може зміцнити НАТО завдяки 110 бригадам з бойовим досвідом

Особливий подарунок: Меган Маркл показала, що принц Гаррі привіз з України
