Журналіст Олексій Бобровніков отримав політичний притулок у Німеччині
Журналіст Олексій Бобровніков отримав політичний притулок у Німеччині

Журналіст Олексій Бобровніков отримав політичний притулок у Німеччині

Колишній журналіст програми «ТСН.

Тиждень» каналу «1+1» Олексій Бобровніков, який проводив розслідування про контрабанду та серію вбивств у «сірій зоні» Донбасу, отримав політичний притулок у Німеччині.

Про це він повідомив «Детектору медіа».

Пан Бобровніков попросив політичний притулок наприкінці травня 2020 року, після чого 7 серпня й 7 вересня його допитали.

Рішення про надання притулку журналісту ухвалили 7 вересня, а 11 вересня 2020 року воно набрало чинності.

«Мені прийшло остаточне повідомлення про присвоєння мені статусу людини, що знаходиться під захистом німецької влади; повідомлення, що назвало прийняте рішення "незаперечним"», – розповів він.

Журналіст Олексій Бобровніков отримав політичний притулок у Німеччині - Фото 1

Журналіст сказав, що продовжить вимагати від української влади розслідувати серію вбивств, які почалася 2 вересня 2015 року в Луганській області.

«Я чекав кілька років, усе ще сподіваючись на правосуддя в Україні.

Даючи нові й нові свідчення про серію вбивств, до яких причетні військовослужбовці 92 окремої механізованої бригади Збройних сил України та їх заступники в українських спецслужбах», – сказав пан Бобровніков.

За цей час його як свідка допитали Служба безпеки України, військова прокуратура в складі Генеральної прокуратури, прокуратура сил АТО, а в 2020 році Державне бюро розслідувань.

«Наша група розслідувань #galuschenkoleaks вжила титанічні зусилля з розслідування справи про вбивство мого інформатора на фронті Андрія Галущенко, але вони не дали головного практичного результату: злочинці як і раніше на волі», – додав Олексій Бобровніков.

Як писав ДМ, журналіст Олексій Бобровніков у 2017 році заявив, що виїхав з України через погрози, пов’язані з його журналістським розслідуванням.

Він виїхав до Німеччини.

Журналіст розповідав, що загалом публічно й ефективно займалися розслідуванням питань контрабанди через ОРЛО – він, Юлія Полухіна, волонтер Андрій Галущенко та молодший сержант поліцейського батальйону Київ-2 Дмитро Цвєтков, свідок контрабанди і вбивств в «сірій зоні» Донбасу, який виїхав з України.

Андрія Галущенка вбили 2 вересня 2015 року на контрольованій українським урядом частині Луганської області після погроз на його адресу з боку українських військових.

Після цього, пан Бобровніков почав розслідувати обставини вбивства волонтера та загибель кількох інших осіб.

В інтерв’ю «Детектору медіа» він заявив, що низка українських і не тільки ЗМІ відмовились публікуватим матеріали розслідування у справі про вбивство Андрія Галущенка.

За даними Олексія Бобровнікова, до організації вбивства Андрія Галущенка причетні українські військові.

Згодом його журналістський архів вилучили на кордоні люди, які представилися працівниками спецслужб, але відмовилися надати документи, на підставі яких були вилучені особисті речі.

За цикл репортажів «Сіра зона» про контрабанду та вбивстві волонтера Галущенко Олексій Бобровников переміг в конкурсі «Честь професії 2016» в номінації «Краще подання складної теми».

Теги за темою
Новини Німеччина Суспільство Бойовики контрабанда
Джерело матеріала
loader
loader