У Києві сурогатна мати завагітніла від співмешканця, а іноземцям сказала – то їхня дитина
У Києві сурогатна мати завагітніла від співмешканця, а іноземцям сказала – то їхня дитина

У Києві сурогатна мати завагітніла від співмешканця, а іноземцям сказала – то їхня дитина

У Києві 30-річна жінка під прикриттям сурогатного материнства продала подружжю з КНР власну дитину.

Київська місцева прокуратурою повідомила про підозру жінці у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України (торгівля людиною, вчинена щодо малолітнього, за попередньою змовою групою осіб).

По це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

У 2018 році до одного з столичних медичних центрів, що надає послуги у сфері репродуктивної медицини, звернулось подружжя з КНР з метою участі у програмі сурогатного материнства. У подальшому, за рекомендацією клініки, між подружжям та підозрюваною укладений "Договір про сурогатне материнство". Згідно договору, сурогатна мати за компенсацію у сумі близько 400 тисяч гривень погодилась виносити та народити дитину, біологічними батьками якої є вказане подружжя, та, після встановлення генетичної спорідненості між ними та дитиною, передати її їм на виховання.

Клініка, у свою чергу, зобов’язувалася провести відповідні медичні процедури із запліднення, здійснювати медикаментозний супровід програми і діагностику вагітності.

Однак, проведені працівниками медичного центру неодноразові процедури запліднення не призвели до вагітності сурогатної матері.

"Прагнучи отримати від подружжя компенсацію, підозрювана вступила у статеві зносини зі своїм співмешканцем та завагітніла від нього. Протягом усього часу вагітності підозрювана та службові особи медичного центру приховували від іноземців інформацію про те, що вони не є біологічними батьками виношуваної дитини, а після її народження внесли у довідку завідомо неправдиву інформацію щодо їх генетичної спорідненості з немовлям. Будучи упевненими у тому, що саме вони є батьками дитини, подружжя виплатило сурогатній матері близько 400 тис. гривень компенсації", - розповіли у прокуратурі.

Потерпілі викрили обман лише при проведенні дослідження на генетичну спорідненість з новонародженою дитиною при оформленні їй громадянства КНР.

Наразі досудове слідство триває. Вирішується питання щодо притягнення до відповідальності службових осіб медичного центру.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Як розповіла ТСН.ua речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець, дівчинку іноземці повернули в Україну, і зараз її вже дочерила інша родина. Дитина була абсолюто здоровою.

"У підозрюваної, до речі, є ще двоє дітей", - зазначила Максимець.

Нагадаємо, нещодавно у Києві поліція затримала жінку з немовлям у торбі. Жінка приїхала з Одещини. Їй 30 років. Окрім щойно народженого, має ще п'ятеро дітей. З них двоє перебувають у дитбудинку, двоє - у центрі соціальної реабілітації, ще одна - найстарша - з дитинства живе у бабусі. 

Джерело матеріала
loader
loader