Влада Білорусі грубо порушила міжнародні норми, обшукавши автомобіль українського посла / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський
Про це повідомило Міністерство закордонних справ України у відповідь на запит Радіо Свобода.
"Після інциденту навколо обшуку автомобіля посла України в Республіці Білорусь українська сторона направила ноту на МЗС РБ з вимогою надати пояснення та кваліфікувати дії білоруських прикордонників, на яку наразі відповіді не отримано. Україна залишає за собою право у зв’язку із цим інцидентом діяти на основі взаємності", - заявили в МЗС.
Відносини України та Білорусі після виборів 9 серпня
- Відносини між Києвом та Мінськом зіпсувались після президентських виборів у Білорусі. На фоні масштабних протестів у країні президент Лукашенко почав звинувачувати Україну у втручанні у внутрішні справи Білорусі.
- Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що його країна змогла не допустити в країні повторення "українського сценарію кольорової революції".
- 28 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що зараз Київ призупиняє всі офіційні контакти з РБ до стабілізації ситуації в Білорусі. За його словами, Україна підтримує ідею проведення нових виборів президента в РБ.
- 5 вересня білоруські прикордонники зупинили посла України Ігоря Кизиму на кордоні та обшукали його авто, що заборонено Віденською конвенцією. Кизима направив МЗС Білорусі ноту у зв'язку з інцидентом.
Протести в Білорусі: що відбувається в країні
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менш як 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, почалися зіткнення з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно побили. Офіційно відомо про трьох загиблих, понад 200 людей постраждали.
- Насильство і порушення прав людини білоруськими силовиками засудили в ООН і країнах Заходу. Протестні акції проходять в країні щодня. Їх учасників затримують.
- В Євросоюзі заявили про невизнання результатів виборів і досягли угоди застосувати санкції проти білоруських чиновників у відповідь на фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти протестувальників.
- 15 вересня Верховна Рада України ухвалила заяву щодо подій в Білорусі. Нардепи назвали вибори нечесними, засудили репресії та підтримали запровадження Євросоюзом санкцій проти білоруських посадовців.
- 17 вересня Європарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах та визнав Координаційну раду білоруської опозиції тимчасовим представницьким органом білорусів.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Олександр Топчій