Білорусь проігнорувала ноту через обшук автомобіля українського посла
Білорусь проігнорувала ноту через обшук автомобіля українського посла

Білорусь проігнорувала ноту через обшук автомобіля українського посла

Влада Білорусі грубо порушила міжнародні норми, обшукавши автомобіль українського посла / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

Про це повідомило Міністерство закордонних справ України у відповідь на запит Радіо Свобода.

"Після інциденту навколо обшуку автомобіля посла України в Республіці Білорусь українська сторона направила ноту на МЗС РБ з вимогою надати пояснення та кваліфікувати дії білоруських прикордонників, на яку наразі відповіді не отримано. Україна залишає за собою право у зв’язку із цим інцидентом діяти на основі взаємності", - заявили в МЗС.

Відносини України та Білорусі після виборів 9 серпня

  • Відносини між Києвом та Мінськом зіпсувались після президентських виборів у Білорусі. На фоні масштабних протестів у країні президент Лукашенко почав звинувачувати Україну у втручанні у внутрішні справи Білорусі.
  • Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що його країна змогла не допустити в країні повторення "українського сценарію кольорової революції".
  • 28 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що зараз Київ призупиняє всі офіційні контакти з РБ до стабілізації ситуації в Білорусі. За його словами, Україна підтримує ідею проведення нових виборів президента в РБ.
  • 5 вересня білоруські прикордонники зупинили посла України Ігоря Кизиму на кордоні та обшукали його авто, що заборонено Віденською конвенцією. Кизима направив МЗС Білорусі ноту у зв'язку з інцидентом.

Протести в Білорусі: що відбувається в країні

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менш як 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, почалися зіткнення з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
  • У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно побили. Офіційно відомо про трьох загиблих, понад 200 людей постраждали.
  • Насильство і порушення прав людини білоруськими силовиками засудили в ООН і країнах Заходу. Протестні акції проходять в країні щодня. Їх учасників затримують.
  • В Євросоюзі заявили про невизнання результатів виборів і досягли угоди застосувати санкції проти білоруських чиновників у відповідь на фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти протестувальників.
  • 15 вересня Верховна Рада України ухвалила заяву щодо подій в Білорусі. Нардепи назвали вибори нечесними, засудили репресії та підтримали запровадження Євросоюзом санкцій проти білоруських посадовців.
  • 17 вересня Європарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах та визнав Координаційну раду білоруської опозиції тимчасовим представницьким органом білорусів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Олександр Топчій

Джерело матеріала
loader
loader