Від ранку 27 вересня на ділянці азербайджансько-вірменського кордону в районі Нагірного Карабаху триває загострення. Країниобмінялися звинуваченнями в обстрілах. Нині армія Азербайджану заявила, що починає "контрнаступ" по всій лінії зіткнення і захопила шість селищ.
Про це повідомляють в пресслужбі Міноборони.
За даними відомства, азербайджанські військові взяли під контроль 4 селища Фізулінського району і 2 села Джебраїльського району в Нагірному Карабасі.
"В ході успішної військової операції підрозділи азербайджанської армії звільнили селища Гараханбейлі, Гервенд, селище Горадіз, Боюк Марджанли і Рюзгар", - сказав прессекретар Міноборони Азербайджану Айнар Ейвазов на брифінгу, повідомляє "Інтерфакс". Він також додав, що під час операції були знищені пости в напрямку Агдаринського району і Муровдагу, а панівні висоти взяті під контроль.
Ադրբեջանական մարտական տեխնիկային հերթական խոցումները#Azerbaijan'i armored vehicles' attacks pic.twitter.com/IWmSwgvV47
— MoD of Armenia (@ArmeniaMODTeam) September 27, 2020
Зазначимо, що Міноборони невизнаної Нагірно-Карабаської республіки спростовує заяву про те, що армія Азербайджану взяла під контроль 6 населених пунктів.
Водночас через відновлення бойових дій у Нагірному Карабасі в Азербайджані ввели обмеження на доступ до Інтернету після початку боїв у Нагірному Карабасі.
"Доступ до Інтернету у всій країні обмежений, щоб запобігти широкомасштабним провокаціям з боку Вірменії", - йдеться в повідомленні.
Туреччина заявила про підтримку Азербайджану. "Ми рішуче засуджуємо напад Вірменії на Азербайджан. Вірменія порушила перемир'я, напавши на цивільні поселення і ще раз продемонструвавши, що виступає проти миру і стабільності. Міжнародне співтовариство має негайно припинити ці небезпечні провокації", - заявив офіційний представник президента Туреччини Ібрагім Калин в Twitter.
У центрі вірменської столиці Єревані збираються містяни, які готові відправитися на фронт, повідомляє DW. Серед них лікарі, вчителі, студенти. "Понад 10 тисяч людей вже висловили бажання відправитися на фронт", - передає кореспондент.
Нагадаємо, вранці 27 вересня:
- Міноборони Азербайджану заявило, що збройні сили Вірменії обстріляли позиції азербайджанських військових"вздовж всієї лінії фронту" в районі Нагірного Карабаху. Водночас прем'єр-міністр Вірменії звинувачує в атаці військових Азербайджану.
- Цього ж дня влада невизнаної Нагірно-Карабаської республікиввела військовий стан та оголосила мобілізацію через загострення ситуації на лінії зіткнення з Азербайджаном.
- Уряд Вірменії також запровадив в країні воєнний стан і оголосив загальну військову мобілізацію через загострення конфлікту з азербайджанцями.