11 компетентностей, що базуються на практиках ЄС: Кабмін затвердив Держстандарт базової середньої освіти
11 компетентностей, що базуються на практиках ЄС: Кабмін затвердив Держстандарт базової середньої освіти

11 компетентностей, що базуються на практиках ЄС: Кабмін затвердив Держстандарт базової середньої освіти

У середу, 30 вересня, Кабінет міністрів України на черговому засіданні затвердив Державний стандарт базової середньої освіти. Він визначає 11 компетентностей, які мають здобути школярі.

Держстандарт набуде чинності від 2022 року та стосуватиметься учнів, які навчаються за 12-річною програмою. Про це повідомляє Урядовий портал.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, компетентності та навички, закладені в Держстандарті базової середньої освіти, базуються на найкращих практиках Європейського Союзу та відповідають сучасному технологічному світу. Так, це:

  • вільне володіння державною мовою;
  • здатність спілкуватися іноземними мовами;
  • математична компетентність;
  • компетентності в галузі природничих наук, техніки й технологій;
  • інноваційність та відкритість до нових ідей;
  • усвідомлення екологічних основ природокористування;
  • критичне та відповідальне використання цифрових технологій;
  • спроможність навчатися впродовж життя;
  • громадянські та соціальні компетентності;
  • культурна компетентність;
  • підприємливість та фінансова грамотність.

Також документ встановлює чіткі орієнтири, за якими учні здобуватимуть знання, а батьки зможуть відстежувати навчальний поступ своїх дітей.

"Своєю чергу, педагоги матимуть академічну свободу, а школи будуть забезпечені всіма ресурсами, зокрема електронними та технологічними рішеннями", - заявив прем'єр-міністр.

Шмигаль зауважив, що в проєкті Державного бюджету на 2021 рік найбільше зростання передбачено на систему освіти.

"На 34 млрд грн більше для освітньої сфери, ніж цього року. Це рекордні 159 млрд грн для Міністерства освіти і науки, з яких 1,4 млрд грн буде виділено для програми "Нова українська школа"", - запевнив Денис Шмигаль.

Як повідомлялося раніше, чинна система освіти в Україні не враховує викликів сьогодення, серед яких, зокрема, пандемія коронавірусу COVID-19 та збройна агресія РФ проти країни. І для подолання труднощів, які нині постали перед державою, необхідно змінити систему освіти.

Відео Випробування коронавірусом: як у школах Донбасу пристосовуються до нових умов навчання

В школах Донбасу, а надто тих, що стоять на лінії розмежування, вчителі і учні намагаються пристосуватись до нових умов навчання. На передовій вже майже не стріляють, але в умовах пандемії тамтешні жителі роблять усе, щоби діти ходили в школу, а не навчались дистанційно. Як їм це вдається - далі в сюжеті, який підготовлений у партнерстві з ЮНІСЕФ та Міністерством освіти, що проводять інформаційну кампанію "Школа - ми готові!".  

Випробування коронавірусом: як у школах Донбасу пристосовуються до нових умов навчання
Джерело матеріала
loader
loader