Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час онлайн-брифінгу.
"Одним з наріжних каменів української зовнішньої політики є підтримка територіальної цілісності держав. Ми послідовно підтримували територіальну цілісність Азербайджану, так само як і Азербайджан підтримував нашу територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. І цей принцип залишається для нас абсолютно незмінним", - наголосив Кулеба.
На переконання міністра, зараз на Кавказі головне - не розпалювати додатково і без того дуже високі емоції.
"Зараз потрібно працювати на зниження емоцій та припинення кровопролиття", - додав він.
За словами Кулеби, у зв’язку з відновленням бойових дій він доручив посольствам України в Азербайджані та Вірменії надавати максимальне сприяння українським громадянам, які перебувають у цих країнах: забезпечено цілодобове функціонування гарячих ліній, посольства мають встановити зв’язок з громадянами, які перебувають в районах, наближених до бойових дій, і дуже оперативно реагувати на будь-які проблемні чи надзвичайні ситуації, в які можуть потрапляти співвітчизники.
Загострення в Нагірному Карабасі: що відомо
- Вранці 27 вересня Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху. Сторони звинуватили одна одну у взаємних обстрілах, внаслідок яких є загиблі. У Вірменії та невизнаній республіці Нагірний Карабах оголошено воєнний стан та загальну мобілізацію.
- Азербайджан запровадив воєнний стан з 28 вересня.
- Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонних розмовах із прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим закликала обидві країни до припинення вогню.
- Рада Безпеки ООН закликала Вірменію та Азербайджан негайно припинити бойові дії.
Нагірний Карабах: історія конфлікту
Нагірно-Карабаська автономна область, що входила до складу Азербайджанської РСР, проголосила незалежність у вересні 1991 року. Азербайджан не визнав автономію НКР. Згідно з адміністративно-територіальним поділом республіки, територія, яку контролює НКР, є частиною Азербайджану. Міжнародна спільнота не визнала референдум.
У 1991-1994 роках в районі розгорнулися повномасштабні воєнні дії. Вірменія підтримала Нагірний Карабах у конфлікті з Азербайджаном. У 1994 році між Вірменією і НКР з одного боку та Азербайджаном з іншого було укладено Бішкекський протокол про припинення вогню. Однак біля лінії зіткнення продовжилися збройні конфлікти.
У квітні 2016 року ситуація загострилася, коли Азербайджан і Вірменія звинуватили одне одного у порушенні перемир'я. Тоді внаслідок стрілянини на кордоні загинули щонайменше кілька десятків людей.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Костянтин Гончаров