![Вакцини від грипу вже можна купити у аптеках](https://thumbor.my.ua/jh3nX2gJyTBj9CVnsGhiAWQBhQE=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F38%2Fa303e112adff903919c2680c9ce0f983.jpg)
Вакцини від грипу вже можна купити у аптеках
Вакцини від грипу вже з'явилися в аптеках України.
Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я.
Перша партія (30 360 доз) трьохвалентної вакцини "Джісі Флю" (Південна Корея) пройшла лабораторний контроль і відсьогодні доступна у продажу.
Також до України вже завезли 45 000 доз трьохвалентної вакцини "Інфлувак" (Нідерланди).
Після лабораторного контролю вона надійде у продаж.
Чотирьохвалентна вакцина "Ваксігрип Тетра" (Франція) буде в продажу орієнтовно через два тижні.
Трьохвалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох штамів грипу, які циркулюватимуть у Північній півкулі цього епідсезону, чотирьохвалентна — від чотирьох.
Минулого епідсезону від ускладнень грипу в Україні померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких — діти віком до 17 років.
У МОЗ закликали вакцинуватися і розповіли, як робити це безпечно під час пандемії.
Також Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує відтерміновувати щеплення на період пандемії.
Є декілька кроків, яких потрібно дотримуватися, щоб робити щеплення в період епідемії, відвідуючи чи сімейного лікаря, чи заклад охорони здоров’я:.
Треба дистанційно по телефону домовитися про час щеплення.
Лікар повинен назначити цей час в той час, коли буде найменше скупчення людей в закладі охорони здоров’я або в кабінеті сімейного лікаря.
В лікарні повинні бути окремі маршрути пересування пацієнтів - людей із симптомами хвороби, а також людей, які приходять на шеплення.
У МОЗ також рекомендують поєднувати патронажні і медичні огляди з проведенням вакцинальної сесії.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)