Азербайджан та Вірменія звинуватили одне одного в обстрілах цивільних об’єктів
Азербайджан та Вірменія звинуватили одне одного в обстрілах цивільних об’єктів

Азербайджан та Вірменія звинуватили одне одного в обстрілах цивільних об’єктів

Бойові дії в Нагірному Карабасі тривають / Фото REUTERS

Азербайджан звинуватив збройні сили Вірменії в ракетному обстрілі другого за кількістю населення в країні міста Гянджа, а також Фізулінського, Агдамського і Тертерського районів.

Про це повідомляє «Радіо Свобода». В МО Азербайджану заявили, що вживають адекватних заходів у відповідь на обстріли.

Водночас керівництво невизнаного Нагірного Карабаху стверджує, що внаслідок обстрілу зруйнований військовий аеропорт, розташований у Гянджі.

Своєю чергою Вірменія заперечує обстріл території Азербайджану. Натомість, звинувачує Баку в ударах по цивільних об’єктах у місті Степанакерт, яке називає столицею Нагірного Карабаху.

Загострення в Нагірному Карабасі: що відомо

  • Вранці 27 вересня Вірменія та Азербайджан розпочали бойові дії в районі Нагірного Карабаху. Сторони звинуватили одна одну у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі. У Вірменії та невизнаній республіці Нагірний Карабах оголошено воєнний стан і загальну мобілізацію.
  • Азербайджан ввів воєнний стан з 28 вересня.
  • Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонних розмовах з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим закликала обидві країни до припинення вогню.
  • Рада Безпеки ООН закликала Вірменію та Азербайджан негайно припинити бойові дії.
  • Обидві сторони стверджують, що завдали противнику серйозних втрат та відмовляються вести мирні перемовини.

Нагірний Карабах: історія конфлікту

Нагірно-Карабаська автономна область, що входила до складу Азербайджанської РСР, проголосила незалежність у вересні 1991 року. Азербайджан не визнав автономію НКР. Згідно з адміністративно-територіальним поділом Республіки, територія, яку контролює НКР, є частиною Азербайджану. Міжнародна спільнота не визнала референдум.

У 1991-1994 роках в районі розгорнулися повномасштабні військові дії. Вірменія підтримала Нагірний Карабах у конфлікті з Азербайджаном. У 1994 році між Вірменією і НКР з одного боку і Азербайджаном з іншого був укладений бішкекський протокол про припинення вогню. Однак біля лінії зіткнення продовжилися збройні конфлікти.

У квітні 2016 року ситуація загострилася, коли Азербайджан і Вірменія звинуватили одна одну в порушенні перемир'я. Тоді в результаті стрілянини на кордоні загинули щонайменше кілька десятків людей.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Дмитро Захаров

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader