"19 листопада - державне свято та неробочий день!": українець зареєстрував петицію, триває збір голосів
"19 листопада - державне свято та неробочий день!": українець зареєстрував петицію, триває збір голосів

"19 листопада - державне свято та неробочий день!": українець зареєстрував петицію, триває збір голосів

На сайті Офіційного представництва Президента України зареєстровано нову петицію з вимогою запровадити святкування Міжнародного дня чоловіка на державному рівні

Петицію зареєстрував Микола Васильович Дробот. Він пропонує, щоб 19 листопада стало в Україні державним святом та вихідним днем.

Автор петиції переконаний, що, оскільки ми святкуємо 8 березня як "жіночий день", хоч це, на його думку, спадок від радянського минулого, то має бути свято і для чоловіків.

"На сьогодні 8 березня є державним святом та неробочим днем - Міжнародним жіночим днем, - що дістався Україні у спадок від радянського минулого та світових тенденцій розвитку ХХ століття. Декомунізація не змогла перебороти гендерний феміністичний мейнстрим, що й підкреслює що свято є символом не радянського комунізму, а в сьогоденні - символом гендерної нерівності.
Нашому суспільстві варто надавати старим символам нових значень.Тому "жіночий день" це свято-пам'ять боротьби за рівні політичні та економічні права жінок, а також внеску Жінки в суспільне життя", - пише автор про святкування 8 березня.

Автора петиції не влаштовують свята, які в Україні вважають чоловічими - "декомунізоване 23 лютого (День защитника Отечества) та офіційне 14 жовтня (День захисника України)".

"19 листопада - державне свято та неробочий день!": українець зареєстрував петицію, триває збір голосів - Фото 1
"Але кількість жінок в армії у світовій практиці та українській щорічно зростає. За останні десять років кількість жінок в армії зросла в 15 разів. Крім цього, майбутнє військової справи розглядається експертами, як війна роботизованих солдатів під управління операторів (ними може бути як чоловік, так і жінка).Тобто одна із історичних ролей чоловіка у суспільстві, - захисника (військового), - ставатиме неактуальною (не вважатиметься лише чоловічою справою), що призводить до гендерної нерівності на символічно-святковому рівні", - зазначає Микола Дробот у тексті петиції.

На думку автора, святкування так званих "військових свят" підкреслює той факт, що чоловіка нібито розглядають як "солдатське м'ясо". Проте пан Микола переконаний, що у чоловіка роль куди більша - творення цивілізаційних благ ("винаходів та ідей для комфорту").

"Міжнародний день чоловіків на сьогодення святкується в понад 60 країнах світу.Цілями його створення у 1960-х роках було привернення уваги до гендерної дискримінації та проблеми нерівності...
Тому варто розглянути питання досягнення гендерної рівності у перемінному світі", - резюмував Микола Дробот.
"19 листопада - державне свято та неробочий день!": українець зареєстрував петицію, триває збір голосів - Фото 2

Триває збір підписів за петицію. Поки їх тільки 25 із 25 тисяч. Проте голоси ще можна збирати протягом 92 днів. Для того, щоб підтримати петицію, треба зареєструватися на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Нагадаємо, що нещодавно також була зареєстрована електронна петиція з вимогою скасувати оплату за транспортування та доставку газу. Ця петиція викликала гострий резонанс у суспільстві.

Джерело матеріала
loader
loader