В ЄС "надзвичайно стурбовані" продовженням боїв у Нагірному Карабасі
В ЄС "надзвичайно стурбовані" продовженням боїв у Нагірному Карабасі

В ЄС "надзвичайно стурбовані" продовженням боїв у Нагірному Карабасі

Жозеп Боррель заявили про "надзвичайну стурбованість" продовженням боїв у Нагірному Карабасі / REUTERS

У Євросоюзі висловили "надзвичайну стурбованість" через продовження бойових дій між Вірменією й Азербайджаном у Нагірному Карабасі, попри заяви про досягнуте напередодні перемир'я.

Про це заявив верховний представник Європейського союзу із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель, передає Радіо Свобода.

Він закликав сторони конфлікту дотримуватися домовленостей, а "усіх суб’єктів, включаючи зовнішні сторони, утримуватися від будь-яких дій, які можуть призвести до подальших жертв".

"У зв’язку з цим ми з надзвичайною стурбованістю відзначаємо повідомлення про продовження військової діяльності, в тому числі проти цивільних об’єктів, а також про жертви серед цивільного населення, і закликаємо сторони забезпечити повне дотримання угоди", - йдеться в заяві Борреля.

Загострення в Нагірному Карабасі: що відомо

  • Вранці 27 вересня Вірменія та Азербайджан розпочали бойові дії в районі Нагірного Карабаху. Сторони звинуватили одна одну у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі. У Вірменії та невизнаній республіці Нагірний Карабах оголошено воєнний стан і загальна мобілізація.
  • Азербайджан ввів воєнний стан з 28 вересня.
  • Рада Безпеки ООН закликав Вірменію та Азербайджан негайно припинити бойові дії.
  • 3 жовтня, за даними Міністерства оборони Азербайджану, були зайняті населені пункти Суговушан і Талиш Тертерського району, село Ашаги Абдуррахманли Фізулінського району, села Мехділі, Чахирли, Ашаги Маралян, Шейбей та Гуйджаг Джебраїльського району.
  • 10 жовтня Вірменія та Азербайджан після багатогодинних перемовин у Москві домовилися про перемир’я.

Нагірний Карабах: історія конфлікту

Нагірно-Карабаська автономна область, що входила до складу Азербайджанської РСР, проголосила незалежність у вересні 1991 року. Азербайджан не визнав автономію НКР. Згідно з адміністративно-територіальним поділом Республіки, територія, яку контролює НКР, є частиною Азербайджану. Міжнародне співтовариство не визнало референдум.

У 1991-1994 роках в районі розгорнулися повномасштабні військові дії. Вірменія підтримала Нагірний Карабах у конфлікті з Азербайджаном. У 1994 році між Вірменією і НКР з одного боку і Азербайджаном з іншого був укладений бішкекський протокол про припинення вогню. Однак біля лінії зіткнення продовжилися збройні конфлікти.

У квітні 2016 року ситуація загострилася, коли Азербайджан і Вірменія звинуватили один одного в порушенні перемир'я. Тоді в результаті стрілянини на кордоні загинули щонайменше кілька десятків людей.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: УНІАН

Джерело матеріала
loader
loader