На тлі бойових дій у Нагірному Карабаху Вірменія відкрила справу за статтею Міжнародний тероризм.
– Кримінальну справу порушено на підставі даних про вербування та використання Азербайджаном іноземних найманців з перших днів ведення агресивної війни, – йдеться у повідомленні.
Найманці брали участь у конфлікті у формі військовослужбовців Азербайджанських ЗС.
Читайте: ООН вважає порушення перемир’я у Нагірному Карабаху неприйнятним.
Зокрема, їх було помічено у диверсійно-розвідувальній операції в районі Гадрута, внаслідок якої загинули мирні жителі та військові армії оборони Арцаха (самоназва Карабаху).
Справа розслідуватиметься у рамках міжнародного права: Вірменія закликала зарубіжні країни до взаємної правової допомоги.
Конфлікт у Нагірному Карабаху.
Історія конфлікту в Карабаху почалася у 1988 році, коли Нагірно-Карабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
Влада республіки не погодилася із таким рішенням, що спровокувало початок бойових дій.
Протягом 1992-1994 років вірменській армії, яка стала на захист своїх історичних земель, вдалося виграти війну і повернути Лачинський коридор – територію, що поєднують Вірменію з Карабахом.
Після 1994 року Азербайджан повністю втратив контроль над Нагірним Карабахом.
Активна фаза конфлікту завершилася, але протиріччя нікуди не зникли.
Ескалація бойових дій у Нагірному Карабаху почалася 27 вересня.
Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в розв’язуванні військових дій, а в Карабасі від артилерійських обстрілів постраждали мирні населені пункти.
9 жовтня в Росії пройшли тристоронні переговори Єреван-Баку-Москва, на яких було вирішено припинити вогонь в Карабасі, провести обмін полоненими і тілами загиблих.
Проте вже наступного дня перемир’я було порушено.
Ситуація в регіоні залишається загостреною.