Російський президент Володимир Путін обговорив з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3).
Про це йшла мова на засіданні Ради безпеки Росії, повідомляє 16 жовтня пресслужба Кремля.
Термін дії угоди, схваленої Росією і США, закінчується 4 лютого наступного року.
Путін сказав, що якщо договір припинить діяти і не буде замінений іншим, "це було б вкрай сумно".
"У зв'язку з цим у мене є пропозиція, а саме - продовжити діючий договір без всяких умов хоча б на рік", - зазначив глава Кремля.
Він нагадав, що всі попередні роки договір СНО-3 працював, виконував свою фундаментальну роль обмежувача, стримування гонки озброєнь, контролю над озброєннями.
"Зрозуміло, що у нас з'явилися нові системи озброєння, яких у американської сторони немає, у всякому разі, поки. Але ми ж не відмовляємося обговорювати і цю сторону питання", - сказав Путін.
Президент звернувся до Лаврова з проханням сформулювати російську позицію американським партнерам і спробувати отримати від них "хоч якусь чітку відповідь".
У свою чергу, глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що американські пропозиції за договором "були піднесені в якості численних умов, сформульованих в тому числі і за межами компетенції російської влади".
"По суті справи, робота над безпосередньо продовженням договору без умов, які не містяться в ньому самому, практично ще не починалася", - сказав Лавров.
Як відомо, президент США Дональд Трамп намагається укласти з російським лідером Володимиром Путіним угоду з ядерного озброєння, причому він сподівається це зробити в останні дні перед виборами.
РФ і США уклали договір про взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь. Його дія завершиться 5 лютого 2021 року. Сторони ще можуть домовитися про його продовження на п'ять років.