Офіс генпрокурора завершив досудове розслідування справи про закупівлю партії неякісних бронежилетів для армії, яку проводили чиновники Міноборони.
Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора у вівторок, 27 жовтня.
«У кримінальному провадженні повідомлено про підозру 8 особам, серед яких двоє генералів і засновник підприємства-виробника бронежилетів, який лобіював через заступника міністра оборони України інтереси свого підприємства», — сказано в повідомленні.
У відомстві додали, що під час досудового розслідування провели 43 обшуки і вилучили всі закуплені 11 тисяч бронежилетів.
«Під час слідчого експерименту з дотриманням всіх правил сертифікаційних випробувань встановлено, що захисні властивості бронежилетів не відповідають заявленим виробником 1-4 класів захисту», — відзначили в Офісі генпрокурора.
За даними слідства, посадові особи Міноборони «закупили неякісні бронежилети марки Корсар МЗС-1-4, які не відповідають технічним вимогам і прострілюється».
«При цьому посадові особи Міноборони і представники компанії постачальника знали, що при намоканні (дощуванні) в бронежилетах змінюється молекулярна структура кевлара і він втрачає свої куленепробивні властивості», - додали в Держбюро розслідувань.
Перша партія в 4 тисячі бронежилетів надійшла до ЗСУ 10 квітня 2019 року.
Всього до частин встигли поставити 11 тисяч штук.
11 листопада 2019 року Печерський районний суд Києва заарештував генерал-майора, начальника одного з головних управлінь Міністерства оборони Дмитра Марченка, підозрюваного в закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар», із заставою 76 млн грн.
У листопаді 2019 року також було повідомлено про підозру засновнику компанії-постачальника бронежилетів.
18 грудня після сплати застави у 20 мільйонів гривень Дмитро Марченко вийшов із СІЗО.
У лютому 2020 року слідчі територіального управління ДБР у Києві повідомили про підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах, технологу ТОВ «НВП Темп 3000».