Судді Конституційного Суду України ухвалили рішення щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування у власних інтересах.
Про це заявили у Національному агентстві з питань запобігання корупції.
У заяві НАЗК йдеться про те, вони виявили ознаки декларування недостовірної інформації у двох суддів Конституційного Суду – Ірини Завгородньої та Сергія Головатого.
У Нацагенстві наголошують: "Це свідчить про наявність в Ірини Завгородньої та Сергія Головатого конфлікту інтересів під час участі в прийнятті рішення.
Закон забороняє суддям брати участь у справі за таких умов".
Так, у декларації Головатого за 2019 рік виявили 3,6 млн грн недостовірних відомостей, у декларації Завгородньої за 2018 рік – недостовірних відомостей на 615 тис.
грн, у декларації за 2019 рік – 754 тис.
"Розгляд цими суддями справи ставить під питання об’єктивність рішення Конституційного Суду.
І це в той час, коли мова йде про справу, від якої залежить майбутнє України, її сприйняття на міжнародному рівні, доступ українців до правди про життя посадовців", – підкреслив голова НАЗК Олександр Новіков.
Також у відомстві нагадали, що ще раніше під час перевірки щорічних декларацій судді Конституційного Суду Володимира Мойсика НАЗК встановило ознаки злочину, передбаченого ч.
4 ст.
358 КК "використання завідомо підробленого документа".
Крім того, НАЗК склало адміністративні протоколи щодо неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суддями КСУ Мойсиком та Ігорем Сліденком.
Зокрема, ця стаття ККУ передбачає відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.