Уряд Бельгії у п'ятницю, 30 жовтня, через погіршення в країні епідемічної ситуації з COVID-19 ухвалив рішення посилити карантинні обмеження.
Про це у п'ятницю, 30 жовтня, повідомив прем'єр-міністр країни Александер де Кроо, передає агентство dpa.
За його словами, у Бельгії припинять роботу усі магазини, що не продають товари першої необхідності. Відтепер продажі переводяться в онлайн.
Також припиняють свою роботу заклади, робота в яких передбачає тісний контакт із клієнтом, зокрема перукарні і салони краси.
Окрім того, запроваджуються більш жорсткі обмеження соціальних контактів. Так, мешканцям з різних домогосподарств буде дозволено відвідувати один одного лише раз на тиждень. Виняток зроблять для одиноких осіб, відвідати яких можна буде двічі на тиждень.
"Це - останній шанс. Ми всі повинні зробити так, щоб ці заходи мали ефект", - попередив бельгійський прем'єр.
Вночі 19 жовтня у Бельгії через швидке поширення коронавірусу почала діяти комендантська година. Також були закриті усі ресторани і кафе. Як повідомляв тоді Де Кроо, поширення епідемії COVID-19 у країні має більші масштаби, ніж навесні цього року.
Згідно з останніми даними університету Джонса Гопкінса, у Бельгії з населенням близько 11,5 мільйона осіб офіційно підтверджено майже 400 тисяч випадків зараженя коронавірусом і понад 11 тисяч смертей, що робить її однією з найбільш уражених інфекцією держав Європи.
Раніше у бельгійському місті Льєж через брак медпрацівників лікарів із безсимптомним перебігом коронавірусу попросили не припиняти роботу.
Відео Європа знову стала світовим осередком пандемії: 500 тисяч нових випадків COVID-19 фіксують щодоби
Єврокомісія надала 220 мільйонів євро на фінансування перевезення хворих з коронавірусом між медичними закладами країн ЄС. Таке рішення ухвалили, щоб за необхідності розвантажувати лікарні в регіонах з найбільшою кількістю тяжких хворих. Європа знову стала світовим осередком пандемії. Найбільше нових заражень у Франції – від опівночі у країні почав діяти новий локдаун, який обмежує переміщення між регіонами. Більшість країн ЄС, попри стрибок заражень, прагнуть уникнути жорсткого карантину і поки що обмежуються локальними заборонами.