Сторони конфлікту навколо Нагірного Карабаху вийшли на врегулювання, яке відповідає інтересам як азербайджанського, так і вірменського народів.
Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв перед підписанням спільної з президентом Росії Володимиром Путіним і прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном заяви про припинення вогню в регіоні, передає ТАСС.
"Радий, що ставиться крапка в справі врегулювання багаторічного карабахського конфлікту", - сказав Алієв.
Він висловив упевненість, що це принесе мир в регіон і покладе край протистоянню й кровопролиттю.
Війна в Нагірному Карабасі: що відомо
- Вранці 27 вересня Вірменія та Азербайджан розпочали бойові дії в районі Нагірного Карабаху. Сторони звинуватили одна одну у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі. У Вірменії та невизнаній республіці Нагірний Карабах оголошено воєнний стан і загальна мобілізація.
- Азербайджан ввів воєнний стан з 28 вересня.
- Рада Безпеки ООН закликав Вірменію та Азербайджан негайно припинити бойові дії.
- У ніч на 10 листопада Вірменія, Азербайджан і Росія підписали угоду про припинення війни в Нагірному Карабасі. За умовами угоди, в зоні конфлікту будуть розміщені російські миротворці.
Нагірний Карабах: історія конфлікту
Нагірно-Карабаська автономна область, що входила до складу Азербайджанської РСР, проголосила незалежність у вересні 1991 року. Азербайджан не визнав автономію НКР. Згідно з адміністративно-територіальним поділом Республіки, територія, яку контролює НКР, є частиною Азербайджану. Міжнародне співтовариство не визнало референдум.
У 1991-1994 роках в районі розгорнулися повномасштабні військові дії. Вірменія підтримала Нагірний Карабах у конфлікті з Азербайджаном. У 1994 році між Вірменією і НКР з одного боку і Азербайджаном з іншого був укладений бішкекський протокол про припинення вогню. Однак біля лінії зіткнення продовжилися збройні конфлікти.
У квітні 2016 року ситуація загострилася, коли Азербайджан і Вірменія звинуватили один одного в порушенні перемир'я. Тоді в результаті стрілянини на кордоні загинули щонайменше кілька десятків людей.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: УНІАН