![ІнАУ закликала Верховну Раду доопрацювати законопроєкт, яким хочуть розширити повноваження СБУ](https://thumbor.my.ua/B94qsv9NSUP_1DfR_e9M3wwbT3I=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2F82b2f6cfbf68a93796471d3754312024.jpg)
ІнАУ закликала Верховну Раду доопрацювати законопроєкт, яким хочуть розширити повноваження СБУ
![ІнАУ закликала Верховну Раду доопрацювати законопроєкт, яким хочуть розширити повноваження СБУ](https://thumbor.my.ua/h-uTizmDeXlfnxF4VXa8J1qRi0E=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2F9db5d4c75a39a5d3a8cc3a24d32bbcf1.jpg)
Інтернет-асоціація України (ІнАУ) закликала Верховну Раду доопрацювати законопроєкт № 3196-д «Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України», яким хочуть розширити повноваження відомства. Про це ІнАУ повідомила 17 листопада.
Парламент планує 19 листопада розглянути законопроєкт № 3196-д у першому читанні.
Інтернет-асоціація України вважає, що законопроєкт безпідставно розширює повноваження СБУ та встановлює:
- можливість без рішення суду отримання інформації про персональні дані громадян та про зміст телекомунікаційних послуг (фактично про зміст повідомлень громадян);
- встановлення не законом, а підрозділом СБУ умов отримання технологічної інформації;
- покладання на операторів, провайдерів телекомунікацій не властивих для них функцій в сфері технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації;
- розширене трактування ряду положень: терміни «тощо», «Інше» створюють умови неоднозначності та зловживань при трактуванні норм закону.
На думку Асоціації, ці норми порушують конституційні права громадян та суперечать Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС). Тому ІнАУ направила лист з пропозиціями та зауваженнями щодо цього законопроєкту головам парламентських комітетів з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександру Завітневичу, з питань правоохоронної діяльності Денису Монастирському, з питань цифрової трансформації Михайлу Крячку, з питань правової політики Андрію Костіну, з питань свободи слова Нестору Шуфричу.
Інші листи Інтернет-асоціації України щодо попередніх версій законопроєктів про СБУ не були враховані при опрацюванні проєкту закону № 3196-д.
Нагадаємо, 2 листопада Національна асоціація медіа (НАМ) попросила повернути на доопрацювання законопроєкт №3196-д від 26.10.2020 «Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України». НАМ заявила про неприпустимість анулювання ліцензій ТРК за поданням СБУ без рішення суду.
Фото: Transparency International
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)