КСУ назвав підстави для визнання закону про ринок землі неконституційним
КСУ назвав підстави для визнання закону про ринок землі неконституційним

КСУ назвав підстави для визнання закону про ринок землі неконституційним

Якщо Конституційний суд дійде висновку, що земля як національне багатство не може перебувати у приватній власності або перебуває у приватній власності, але не може вільно бути продана, то це стане підставою для визнання неконституційним закону про запровадження вільного ринку землі, заявив Федір Веніславський, представник президента в КСУ. 

«Для того, щоб спрогнозувати, яким буде рішення по землі треба, знову ж таки: розмежовувати два питання, тому що зараз Конституційний суд України розглядає не питання про неконституційність закону, яким було запроваджено ринок земель сільськогосподарського призначення», — розповідає Веніславський.

Закон дає офіційне тлумачення частини першої статті 13 і частини першої статті 14, яка говорить, що земля є національним багатством, що природні ресурси перебувають у внутрішній власності українського народу і від імені українського народу здійснюється право власності органів державної влади.

«Але якщо ми в цьому рішенні щодо офіційного тлумачення побачимо, що Конституційний суд дійшов висновку, що, наприклад, земля як національне багатство не може перебувати у приватній власності або перебуває у приватній власності, але не може вільно бути продана, то я думаю, що це стане стовідсотковою підставою для наступного визнання неконституційним вже закону про запровадження вільного ринку землі», — пояснює представник президента в КСУ.

За його словами, якщо подивитися на проект рішення, який був оприлюднений в «Дзеркалі тижня» суддею Сасом, який суддя-доповідач по цій справі, то після нього телефонували колеги і наголошували, що цей проект, якщо буде ухвалений, відкидає Україну в Радянський Союз. Це соціалістичний проект, який нічого спільного з ринком землі не має і не може мати.

«Я думаю, що зараз, до зняття напруги політичної, певної „психії“ навколо КСУ, Конституційний суд України взагалі має зупинитися і не розглядати жодних рішень. Немає на сьогоднішній день таких рішень, які були б, скажімо так, вкрай необхідні для якихось термінових завдань, які має вирішити суд, має вирішити влада», — підсумував Федір Веніславський.

Джерело матеріала
loader
loader