Федір Веніславський
  • Дата народження
    16 травня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Федір Веніславський
297

Федір Веніславський

Веніславський Федір Володимирович: нардеп IX скликання ВР та представник президента в КСУ

Веніславський Федір Володимирович – викладач кафедри конституційного права Харківської юридичної академії. Із шостої спроби він став народним депутатом. Представляє інтереси президента Зеленського у Конституційному Суді.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація

Біографія

Федір Володимирович Веніславський народився 16 травня 1969 року у селищі Олика Ківерцівського району Волинської області.

 Освіта

У 1986 році Федір закінчив школу у рідному селищі. Через рік був призваний до радянської армії. Проходив службу у Білоруській РСР. Демобілізувався у 1989 році. У 1994 році він здобув вищу освіту в Харківській юридичній академії. Потім залишився тут в аспірантурі на кафедрі конституційного права.

У 2000 році він захистив дисертацію на тему «Конституційні засади взаємовідносин законодавчої та виконавчої влади в Україні» та став кандидатом юридичних наук.

Сім`я

Батько політика працював трактористом у колгоспі, мати була медсестрою у сільській лікарні. Федір одружений з Кароліною Веніславською. Вона закінчила Харківську академію культури.

У подружжя двоє синів: Федір-молодший та Андрій. Федір-молодший у 2014 році балотувався до Верховної Ради від Радикальної партії Олега Ляшка по 168-му мажоритарному округу (Харківська область). Але з 2,54% зайняв десяте місце.

До липня 2021 року Федір-молодший працював у Міністерстві закордонних справ України. Андрій Веніславський навчається на режисера драматичного театру у Київському національному університеті театру, кіно та телебачення.

Кар'єра

Після школи Федір влаштувався працювати у колгосп в Олиці, де до призову в армію був робітником будівельної бригади. Аспірантом Федір почав працювати асистентом на кафедрі конституційного права. Через три роки після захисту дисертації його призначили доцентом.

Окрім викладацької діяльності Веніславський активно займався наукою. Він написав понад сотню статей про державну владу в Україні, забезпечення прав і свобод людини та громадянина. Крім того, як представник правозахисних організацій захищав у судах інтереси незаможних верств населення.

У 2001 році за контрактом з українським Мін'юстом учений-юрист займався дослідженням правової системи України на замовлення Світового банку. Через три роки об'єктом його роботи було вивчення проблем корупції у країні. Цю роботу йому замовили міністерства юстицій України та Канади.

У 2002 році Федір вперше намагався отримати мандат народного депутата. Вчений-юрист балотувався за мажоритарним округом №23 (Камінь-Каширський, Ківерцівський, Любешівський, Маневицький райони Волинської області). На виборах за Веніславського проголосувало 39 200 (або 28,41%) виборців. З цим результатом він посів друге місце, поступившись Ігорю Єремеєву.

За чотири роки Федір балотувався за списками партії «Вперед, Україно!» (№34). Але ця політична сила набрала лише 0,02% (6934) голосів і посіла на виборах останнє, 45-е місце.

У 2012 році він знову намагався стати парламентарем, балотуючись по 181-му мажоритарному округу (Зміївський район, частина Харківського району Харківської області). Цього разу за Федора віддали свої голоси 11,12% (або 8761) і він зайняв лише третє місце.

У 2014 році Веніславський проводив дослідження якості судових рішень за результатами розгляду виборчих спорів судами України. Він входив до робочої групи, яка допрацьовувала закон про люстрацію. Сам Федір був керівником громадської Люстраційної палати у Харкові.

У тому ж році вчений-юрист вчетверте балотувався на парламентських виборах. Веніславський був кандидатом на 23-му мажоритарному окрузі (Камінь-Каширський, Ківерцівський, Любешівський, Маневицький райони Волинської області). Він отримав 12,88% (або 13228) і знову був третім.

Через два роки на цьому окрузі відбулися довибори, на яких Веніславський знову виставив свою кандидатуру. Але і цього разу він програв, посівши четверте місце.

У 2015 році Федір був конкурсантом на місце члена Національного агентства з питань запобігання корупції. Проте, набравши лише на один голос менше за свого опонента, він програв конкурс.

Влітку 2019 року новообраний президент Зеленський призначив вченого-юриста власним представником у Конституційному суді.

Тоді ж Федір нарешті отримав депутатський мандат. На цей раз він йшов на вибори під 88-м номером у списку партії «Слуга народу». У IX скликанні Верховної Ради Веніславський увійшов до складу однойменної фракції та комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Він також є членом тимчасової спеціальної комісії з розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів у період з 2014 по 2018 роки в Ічні (Чернігівська область), Калинівці (Вінницькій області), Балаклії (Харківська область), Сватово (Луганська область), Кривому Розі Дніпропетровська область).

Федір входить до груп з міжпарламентських зв'язків з Кубою, Великобританією, Люксембургом, Ізраїлем і Китаєм. За два з половиною роки роботи у парламенті Веніславський зробив тринадцять депутатських запитів, представив 57 законопроєктів та 93 рази виступив у стінах Верховної Ради.

Скандали

Конфузи у Верховній Раді

У вересні 2019 року нардеп став об'єктом глузування своїх політичних опонентів, коли з трибуни сказав, що «мета змін до Конституції – це економія конституційного тексту».

У грудні 2020 року Федір Веніславський, виступаючи із парламентської трибуни, переплутав назву своєї фракції, і замість «Слуга народу» назвав «Голос України». Поправила нардепа лише віцеспікер Олена Кондратюк.

Звинувачення у лобіюванні брата

ЗМІ звинувачували Федора Веніславського в тому, що він лобіював призначення молодшого брата на посаду керівника прокуратури Одеської області.

Вадим Веніславський за Януковича займав високі посади у прокуратурі Волинської області. З чуток, на цю посаду його просував Артем Пшонка, син тодішнього Генпрокурора. Після 2014 року Вадим був люстрований. Але у 2019 році, коли Федір став представником президента у КСУ та нардепом, суд скасував люстрацію його брата та розпорядився виплатити йому зарплату за п'ять років.

Мільйонер, який орендує житло за бюджетні кошти

У пресі розкритикували 19 народних депутатів, які, будучи мільйонерами, орендують у столиці житло за кошти держбюджету. Одним із таких виявився і Веніславський. За даними його декларації, Федір має 6,8 мільйона гривень. Проте він не соромиться щороку купувати компенсацію на оренду квартири.

Неголосування за спецпроцедуру розгляду антиолігархічного закону

У вересні 2021 року низка депутатів від «Слуги народу» обурилась у закритому партійному чаті тим, що один із ініціаторів спецпроцедури розгляду закону про олігархів Федір Веніславський не проголосував за неї.

Парламентарі зажадали відповіді у голови фракції та партії. Але відповів сам Веніславський. Він заявив, що віддав свій голос за спецпроцедуру. Проте, за його припущеннями, або не спрацювала кнопка голосування, або випадково він проголосував, забувши вставити картку нардепа.

Декларація

У березні 2021 року Федір Веніславський опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардеп має квартиру (141,8 кв.м.) у Харкові. Там же у його дружини та синів є ще одна (59,7 кв.м.). У Києві Федір живе в орендованій квартирі (55 кв.м.). Веніславський їздить автомобілем Mercedes G500 2001 року випуску. Його син Федір пересувається на Mercedes-Benz SLK 320 2002 року випуску.

У 2020 році зарплата парламентаря склала 516 тисяч. Ще 420 тисяч він отримав у Верховній Раді у якості відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, 237,9 тисячі – компенсація витрат на оренду житла, а 90 тисяч – компенсація витрат на транспорт. Федір-молодший у МЗС заробив 57,5 ​​тисяч.

У банках Федір-старший зберігає 195 тисяч гривень. У Кароліни на рахунку є 4607 гривень, у Федора-молодшого – 13,6 тисячі гривень, у Андрія – 541 гривня. Готівкою нардеп задекларував 253 тисячі доларів та 235 тисяч гривень. У Федора-молодшого 23 тисячі доларів готівкою. Крім того, у нардепа є 70 акцій ВАТ «Тепловозоремонтний завод».

Згадки про персону