КИЇВ. 20 листопада. УНН. Осіннім опадам не вдалося наповнити кримські водосховища - рівень води продовжує падати. Про це повідомив спеціаліст із геоінформаційних систем Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон, повідомляє "Крим Реалії", інформує УНН.
"В останній місяць були надії, що водосховища наповняться, так як небо над Кримом було закрите хмарами, досить інтенсивно випадали опади. Однак, коли хмарність розсіялася, ми побачили з космосу, що рівень води як і раніше падає, тобто тренд зберігся. У цілому в останній місяць вода продовжує відступати від берегів, що особливо помітно по великих водосховищах", - сказав він.
На думку дослідника, навряд чи тенденція зміниться найближчим часом: для цього потрібні ще більш інтенсивні опади протягом ще більш тривалого часу.
"Правда, за прогнозами поки такого не очікується. Вся надія зараз на сніжну зиму, щоб водосховища потім наповнилися від танення снігів. Це може статися у кращому випадку у другій половині весни. Однак період без опадів може виявитися досить довгим", - додав Гапон.
Нагадаємо, із 17 листопада в тимчасово окупованому Сімферополі так звана "влада" скоротила подачу води до чотирьох годин на добу.
Так, запаси води у головних водосховищах тимчасово окупованих Криму і Севастополя не перевищують 15%. Зокрема, в Чорноріченському водосховищі залишилося 9,8 млн кубів води.
Також повідомлялося, що Україна не веде ніяких переговорів з Російською Федерацією щодо поставок води в тимчасово окупований Крим.
При цьому, у Кремлі заявили, що Росія "здатна сама його забезпечити водою", щоб не залежати від Києва.
Додамо, що уряд Росії виділив понад 8 млрд рублів "на створення опріснювачів води" в окупованих Криму і Севастополі.
Довідка УНН: Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло річки Дніпро з півостровом. Після окупації території Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів припинилися.