Президент Азербайджану запропонував Франції віддати вірменам Марсель
Президент Азербайджану запропонував Франції віддати вірменам Марсель

Президент Азербайджану запропонував Франції віддати вірменам Марсель

Алієв наголосив, що не розуміє, яке «відношення має парламент Франції» до ситуації в Карабаху

Сенат Франції прийняв резолюцію, де йдеться про визнання незалежності невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки

Президент Азербайджану Ільхам Алієв у вівторок, 1 грудня, запропонував Франції віддати вірменам, які там живуть місто Марсель, створивши для них «другу державу».

З такою ініціативою азербайджанський лідер виступив у відповідь на резолюцію, яку прийняв сенат Франції 25 листопада.

У документі французький уряд закликав визнати незалежність невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки (НКР) і запропонував Баку вивести війська з регіону.

При цьому держсекретар при МЗС Франції Жан-Батист Лемуан зазначив, що одностороннє визнання Парижем незалежності Нагірного Карабаху не піде на користь нікому і не допоможе в просуванні мирного процесу.

Президент Азербайджану обурився тим, що «розташовані в тисячах кілометрів» від Нагорного Карабаху держави «приймають закони, парламенти обговорюють це питання» (незалежність НКР ─ ред). Алієв  зазначив, що не розуміє, яке «відношення має парламент Франції» до ситуації в Карабаху.

«Якщо вони (вірмени ─ ред.) вам подобаються, то, я говорив в період війни, віддайте місто Марсель, змініть його назву, створіть їм там другу державу», ─ цитують Алієва ЗМІ.

Він підкреслив, що термін «нагірно-карабахський конфлікт» залишився вже в минулому, і порадив не вживати його в майбутньому.

Як повідомлялося, армія Азербайджану взяла під контроль останній район у Нагірному Карабаху.

Нагадаємо, 9 листопада Вірменія та Азербайджан за посередництва РФ підписали угоду щодо припинення війни в Нагірному Карабасі з опівночі 10 листопада.

Зокрема, у Нагірний Карабах вводяться російські миротворці, Вірменія повинна повернути Азербайджану території, які не входили до складу радянської Нагірно-Карабахської області і які вона зайняла на початку 1990-х років.

Документ передбачає, що до регіону вводяться російські миротворці, столиця вірменського Карабаху - Степанакерт залишиться під контролем вірмен, однак неясно, на яких правах існуватиме вірменський анклав. Угода укладається строком на п'ять років (з можливістю пролонгації, якщо жодна зі сторін не заявить про вихід з договору).

До слова, російські «миротворці» вже привезли до Карабаху «Гради». Також відомо, що Путін відправив у Нагірний Карабах щонаайменше 140 літаків з «миротворцями». 

Читайте також: 
  • Карабах: головна війна ще попереду? Росія ніколи не піде добровільно
Опитування
Джерело матеріала
loader
loader